1/12
Kuchyně jsou základem domácnosti

Kuchyně jsou základem domácnosti

1. prosince 2017 v 22.45 , Kuchyně

Zařizování domácnosti je extrémně náročný úkol. Správně vybavit všechny místnosti dá pořádně zabrat profíkovi i laikovi. Jste-li právě ve fázi vybavování nového bytu či domu, připravte si nejen pevné nervy, ale taky balík peněz, protože nábytek a domácí spotřebiče nejsou nic levného. V provizoriu se dá žít dlouho a oželet můžete spoustu věcí. Bez čeho se však neobejdete určitě, je nová, krásná a moderní kuchyně přesně odpovídající vašim potřebám a představám. Kde jinde byste taky připravovali jídlo pro celou rodinu a početnou partu přátel?

Nejlepší materiál je dřevo

Volba výsledného materiálu je základ. Bez toho to nepůjde. Ať si říká, kdo chce, co chce, dřevo je dřevo, a přes to nejede vlak. Vzhledem k tomu, že si novou kuchyni vybíráte s největší pravděpodobností na celý život, musíte volit nadčasový materiál, který jen tak nezestárne. Máte-li strach, že dřevo bude vlivem změny teplot a vlhkosti pracovat, pořiďte si kvalitní lamino nebo dýhované desky. V oblasti pracovních desek jsou možnosti opravdu široké. MDF desky, přírodní kámen či napodobenina, dřevo a kov. Tím vším se může pyšnit vaše kuchyně.

Vestavěné skříně, nebo stavebnice?

Ještě jste se nerozhodli, zda dáte přednost stavebnicovému řešení nebo upřednostníte vestavěné skříně? Záleží na okolnostech. Nechcete-li za novou kuchyň příliš utrácet, nezbyde vám nic jiného než sáhnout po sériové výrobě. Máte-li však dostatek prostředků a atypické prostory, z nichž lze vykouzlit doslova zázrak, byl by hřích nevyužít je do nejmenšího detailu. Pokud chcete, aby nové vybavení vydrželo další desítky let, nábytek na míru by měl být samozřejmostí. Jen tak si zajistíte kvalitu, eleganci a perfektní řemeslnou práci, kterou v nábytkových obchodních domech zkrátka nedostanete.

Myslete na detaily

Zvláště u kuchyně platí, že čím více ji promyslíte a naplánujete, tím více se vám v budoucnu odvděčí svojí praktičností. V dnešní době lze standardní kuchyňskou linku a skříňky obohatit o nejmodernější doplňky, z nichž budete nadšení. Velmi oblíbené jsou tzv. výsuvy. Zjednodušeně řečeno se jedná o výsuvné šuplíky vyznačující se absolutně tichým chodem a pohodlnou manipulací. Znáte organizované zásuvky? Jde o přehledný systém vnitřního uspořádání kuchyňského nádobí nebo potřeb. Vy tak budete mít kdykoliv po ruce přesně to, co právě potřebujete. Rohové skříňky jsou klasika, ještě nikdo nevymyslel lepší možnost, jak využít omezené rohové prostory. Doporučujeme je nakombinovat s některou z možností vnitřní organizace pro ještě větší komfort při vaření. Nevíte, jak všechny kuchyňské vychytávky vypadají? Doporučujeme si prohlédnout sekci s názvem kuchyně fotogalerie, v níž najdete všechny dostupné možnosti a řešení.

foto: jninterier.cz

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS