4/5
Kuchyně Koryna

Kuchyně Koryna

4. května 2009 v 00.00 , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Historie společnosti Koryna se datuje od roku 1856, ve kterém byla v Koryčanech otevřena první historická továrna na výrobu ohýbaného nábytku v celé Evropě. Nevelký nábytkářský závod vznikl za pomoci financování bohatého německého podnikatele Michaela Thoneta. Rok poté byla produkce továrny rozšířena o první sedací nábytek, který se vyráběl z ohýbaného bukového dřeva. Mezi prvními výrobky se objevily lavice a židle určené k jídelním stolům, odpočinková a tolik oblíbená houpací křesla.

Roku 1926 se hlavní sídlo společnosti přesouvá do Curychu pod obchodním názvem AKCIOVÁ SPOLEČNOST THONET-MUNDUS. O několik málo let později se společnost opět přesouvá do tehdejší Československé republiky pod obchodním názvem „THONET-MUNDUS, československé továrny na nábytek z ohýbaného dřeva, akciová společnost“. Současný název společnosti, KORYNA nábytek, a.s., vznikl teprve v polovině roku 1997, do té doby prošel několika podobami obchodních názvů.

Společnost KORYNA nábytek, a.s. patří k největším a nejvýznamnějším nábytkářským firmám působících nejen na území České Republiky, ale i Evropy. V České Republice je soustředěno 56 kuchyňských studií KORYNA, ve kterých jsou realizovány kompletní zakázky.

Design a styl

Jednotlivé kuchyňské sestavy jsou zařazeny do tří skupin, které se charakterizují jednotným nebo velmi podobným designem, materiálovým provedení a cenovou skupinou.

Moderní styl

Kuchyňské linky zařazené do moderní stylu splňují požadavky soudobého designu, který odpovídá aktuálním módním trendům. Charakteristickým rysem, kuchyňských sestav moderního stylu, jsou jednoduché a čisté linie, nezdobnost a elegantnost. Moderní řada je určena pro zákazníky, kteří upřednostňují kvalitu a jejichž životním krédem v oblasti bydlení je luxus, modernost a nadčasovost.

Top styl

Kolekce kuchyňských linek vyrobených v top stylu disponují moderním a nadčasovým designem, jenž nejlépe vyniknou v podobně zařízeném interiéru. Luxusní kolekce je určena pro velmi náročné uživatele, kteří svůj interiér prezentují jako osobní vizitku.

Klasický styl

Tradiční, klasické kuchyňské linky dnes již nikoho příliš nepřekvapí, avšak kolekce „klasický styl“ od společnosti KORYNA zaujme nejednoho zákazníka. Jednoduchá, klasická řada kuchyňského nábytku je určena zejména pro vyznavače decentního vkusu, střídmosti a standardní elegance.

Zdroj: http://www.koryna.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS