10/5
Židle do kuchyně

Židle do kuchyně

10. května 2009 v 00.00 , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Moderna, to je slovo, které vystihuje současný trend všech výrobců a dodavatelů kuchyňských židlí. Jen malá hrstka z nich se zabývá klasikou, na kterou jste možná zvyklý. Pokud nejste s vybavením kuchyně spokojení, budete se muset trochu odvázat. Je pravda, že někteří konzervativní prodejci stále dávají do svých katalogů zašlé klasiky, ale byla by škoda, nevyužít právě velké fantazie současných designérů. I jednoduchý moderní model může vaší kuchyň obohatit víc, než okázalý standard dob minulých.

Materiál

židlí do kuchyně je pro každého zákazníka zásadní materiál. Když máte linku a případně nábytek v tomto prostoru vyveden ve dřevě, nebo jeho napodobeninách, nebudete úplně nadšení z plastů, které jsou dnes nejčastější. Nicméně na vás tvůrci určitě nezapomínají a na trhu se dají bez větších problémů najít i dřevěné kuchyňské židle, které korespondují s moderními trendy. Jak už jsem ale naznačil, jednoznačnou dominanci drží plast. Vzhledem k jeho praktičnosti, levné výrobě a takřka nekonečné tvárnosti není v moderních kuchyních výjimkou. Osobně bych si plastovou židli do kuchyně nedal, ale říkám, je to jen o vkusu.

Barvy

Ani po stránce barev nejste v moderní kuchyni nijak omezeni. Opět záleží na tom, jaký odstín má zbytek prostoru a na vašem vkusu. Nabídky jsou opravdu nabité všemi tóny barev od klasických dubových, přes elegantní bílou, až po hodně výrazné červené a zelené odstíny. V této oblasti nelze generalizovat, která barva je více, či méně oblíbená už jen z důvodu, že jich je takové množství.

Tvary

Nejvíce si autoři židlí do kuchyně dávají pochopitelně záležet na tvaru. Můžeme říct nejoblíbenější, je u tvůrců jednoduchý koncept. Plastový sedák s neobvyklým provedením, ocelové nohy a máte židli. Jinak tomu není ani u sérií ze dřeva, kde se v tomto směru také hodně experimentuje. Například kuchyňská židle s opěrkami na ruce – dříve neexistující, dnes oblíbená varianta. Je neuvěřitelné, jak si lze s takto malým objektem vyhrát.

Nevaž se, odvaž se – otřepaný slogan mobilního operátora, který ale perfektně vystihuje moderní trendy. Kuchyňské židle jsou sice někdy vnímány jako nutnost, která se dá trochu opomenout, ale pokud chcete mít moderní domácnost, měli byste právě jim věnovat zvýšenou pozornost. Doufáme, že jsme vám dodali patřičnou inspiraci.

zdroj: http://www.designmania.cz/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS