10/4
Zprávy ze světa dřezů

Zprávy ze světa dřezů

10. dubna 2014 v 00.00 , Bytové doplňky , Byty , Design , Domy , Kuchyně , Nádobí

Sponzorované odkazy:

Tato nezbytná součást kuchyně dostává trochu na frak díky myčkám na nádobí. Přesto je nezbytností i s vrnící myčkou v kuchyni. Bez něj by to prostě nešlo.

Když se řekne dřez…

Je součástí kuchyně do nepaměti. Prostor k umývání, omývání, odkapávání… V dřezu probíhá hodně akcí pro přípravu pokrmů. Je tak zcela prozaickou součástí kuchyně, bez níž by žádná pořádná kuchyně nemohla zcela fungovat.

Praktický a účelný

Ano, právě takový by dřez měl být. K tomu kvalitní a hygienicky nezávadný. Z materiálu, který lze lehce udržovat v čistotě. Ale jako takový může svým vzhledem i provedením být pěknou, zajímavou a funkční ozdobou kuchyně.

Dnešní dřezy

V současnosti je k mání opravdu rozmanitý výběr jak materiálů, tak i tvarů. Obojí by mělo vždy souznít se stylem, velikostí i vybavením dané kuchyně.

A jaké dřezy jsou dnes v kurzu?

  • z CristaDuru a NanoGranitu – CristaDur a NanoGranit jsou považovány za výborný materiál, jež je k mání v mnoha barevných odstínech, tvarech, velikostech. CristaDur má strukturu připomínající keramiku, hladký a sametový povrch, vyznačuje se tvrdostí, odolností a nepřekonatelnou hygieničností. NanoGranit k tomu přidává certifikát laboratoří leteckého průmyslu, kde byl na bázi nanotechnologií vyvinut.
  • nerezové – stále dominující, kvalitní a rozmanitých tvarů a velikostí. Velmi dobře zapadnou do všech stylů kuchyní. Pevné, lehké a finančně méně náročné než jiné materiály.
  • z litého betonu – ten patří k netradičním a přitom velmi praktickým možnostem pojetí jedinečného a osobitého dřezu. Je odolný proti nárazům a mechanickému poškození, hygienický a snadno se udržuje. Kdo hledá netradiční tvary a originalitu, by měl volit litý beton. Získá možnost výběru z více než dvacítky tvarů a glazur.
  • skleněné – patří k boomu doby. Jsou ultramoderní, neotřelé a velmi šik. Vynikají širokou škálou barev, včetně průhledných s barevnými motivy uvnitř. Mezi bonbonky s puncem exkluzivity se řadí ty podsvícené dřezy s dálkovým ovládáním a možností přepínání barev.
  • se zabudovaným drtičem odpadu – ten je účelným a rychlým řešením likvidace zbytků jídla z nádobí. Lze jej nainstalovat téměř pod jakýkoli dřez, a je opatřen pojistkou proti drcení tvrdých předmětů.
  • se zabudovaným dávkovačem saponátu – ušetří místo kolem dřezu a na pracovní ploše. Saponát je stále po ruce a jako kuchyňský prvek vypadá velmi moderně a elegantně.
  • se zabudovaným prkénkem a sítem – možnost jak ušetřit místo na pracovní ploše, navíc je náčiní stále po ruce, bez přenášení potravin, hlavně ovoce a zeleniny

Zdroj foto: KohlerC/Flickr.com
Few_Mythic/Flic­kr.com
June Cover/Flickr.com
Andrew/Flickr.com

dřez z litého betonu, June Cover/Flickr.comdřez z litého betonu, June Cover/Flickr.comSkleněný dřez s posvícením, Andrew/Flickr.comSkleněný dřez s posvícením, Andrew/Flickr.comNanoGranitový dřez, Few_Mythic/Flickr.comNanoGranitový dřez, Few_Mythic/Flickr.com*Úvodní obrázek*: KohlerC/Flickr.com*Úvodní obrázek*: KohlerC/Flickr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS