4/2
Kvalitní nádobí - nepostradatelná součást každé kuchyně

Kvalitní nádobí - nepostradatelná součást každé kuchyně

4. února 2014 v 20.30 , Design , Kuchyně , Příbory

Není nic nového pod sluncem, že kuchyně slouží k přípravě pokrmů a jejich následné konzumaci, ovšem i ta nejluxusnější linka vám bude naprosto k ničemu, pokud ji dostatečně nevybavíte vhodnými spotřebiči a nádobím, které vám dopomůže s celkovou přípravou, vařením a pečením.

Co se koupě kuchyňského vybavení týče, mnozí jej podceňují a pořizují laciné a velmi nekvalitní výrobky a tím, že jsou údajně všechny hrnce ,,na jedno brdo". Ovšem opak je pravdou a prvotřídní tlakové hrnce, keramické zapékací misky a nepřilnavé pánve vám ve výsledku ušetří mnoho času a navíc se naučíte nespočet potravin připravovat zdravě.

Stále ostré nože

Možná jste se nejednou setkali se situací, kdy jste chtěli nakrájet maso, připravit zeleninovou oblohu či dětem do svačinových krabiček jablka a kuchyňské nože připomínaly svou tupostí ty příborové. Přestaňte z chlebu krájením dělat strouhanku a raději si pořiďte keramické nože, jež snadno naporcují a připraví každou surovinu, zůstanou stále ostré a pokud si potrpíte i na ty nejmenší detaily, můžete si je pořídit v atraktivních odstínech ladících s designem vaší kuchyně.

Příbory jsou vaší vyzitkou, autor: vetroshopPříbory jsou vaší vyzitkou, autor: vetroshop

Vsaďte na osvědčenou kvalitu

Zatímco hrnce a pánvičky by měly být především účelné a praktické, veškeré nádobí a také příbory plní rovněž funkci estetickou, neboť jak se říká, jíme i očima a krásně vypadající jídelní set, návštěva jistě uvítá. Atraktivních talířů, misek a sklenic najdete na každém rohu desítky, ale design mnohdy klame. Otázkou tedy zůstává, které nádobí lze považovat za opravdu kvalitní, nikoli pouze poutavé. Zde je sázkou na jistotu značka Banquet s více než 15ti-letou tradicí na trhu kuchyňského sortimentu. Vybrat si lze výrobky ze skla, porcelánu a keramiky, které se hodí do každé kuchyně, kde se rázem stanou naprostým skvostem, jež vydrží dlouhé roky.

Jeden nikdy nestačí

Vaše babička vlastnila jeden starší rendlík, ve kterém připravovala bramborové knedlíky, krupicovou kaši i slepičí vývar? Pak také pravděpodobně neměla multifunkční kuchyňskou linku, ale pouze dvouplotýnkový vařič, ba dokonce kamna. Doby se ale radikálně změnili a pokud se ve vaření trochu vyznáte a pro svou rodinu připravujete denně teplé večeře, s jedním hrncem si rozhodně nevystačíte. Pořiďte si rovnou několikadílnou sadu praktického nerezového nádobí, které díky unikátním povrchům a poklicím zkrátí dobu vaření a zároveň udrží pokrmy dlouho teplé a čerstvé. A že máte obavu o vaše finance, neboť kvalitní nádobí bývá neskutečně drahé? Pak vás jistě potěší fakt, že se vejdete do tisícikoruny.

Pořiďte si kvalitní sadu nerezových hrnců, autor: vetroshopPořiďte si kvalitní sadu nerezových hrnců, autor: vetroshop

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS