20/9
Kvalitu spánku zaručují latexové matrace – díl II.

Kvalitu spánku zaručují latexové matrace – díl II.

20. září 2011 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Jelikož spánek patří k nejdůležitějším faktorům ovlivňující naše zdravé, věnujme mu nemalou pozornost. Dopřejme mu to nejlepší, co můžeme – vysokou kvalitu a maximální mírou komfortu. Jedním z faktorů, kterým ke kvalitě i komfortu spánku dospějeme, je luxusní matrace – konkrétně matrace latexová.

Matrace z latexu v plusech

K přednostem patří již materiál, ze kterého se matrace vyrábí – přírodní kaučuk, disponující výjimečnými vlastnostmi. Z celé škály plusů lze jmenovat např. vysokou odolnost proti opotřebení, ekologickou a hygienickou nezávadnost, vysokou pružnost.

A právě pružnost je dominantou celého výrobku, jelikož se matrace dokáže 100% přizpůsobit tělu spícího. To má vliv především na ergonomické tvarování a zdravé polohy ležícího, tělo se nachází ve vodorovné poloze a nezatěžuje tak ostatní části těla. Kvalitní poloha ležícího vede k dalším zdravotním přednostem, jež je spojena s maximální podpěrou těla. Ta je zajištěna v jakékoli poloze ležícího, ať už se jedná o polohu na zádech, na boku, nebo břichu.

K velkým plusům latexových matrací patří maximální prodyšnost, která je zajištěna dostatečnou cirkulací vzduchu. S vysokou prodyšností je spojena celá řada faktorů vedoucí ke snadné údržbě a dlouhodobosti matrace. Cirkulace totiž dokáže vysoce eliminovat vlhkost, jež zabraňuje tvorbě plísní a zároveň odvětrává nežádoucí pot. Cirkulace vzduchu je vázána na pohybu lidského těla, s každým pohybem dochází k vypuštění teplého vzduchu a nahromaděné vlhkosti ve prospěch k nasáknutí vzduchu čerstvého.

Latexovou matraci ocení také astmatici a alergici, jelikož funkční vlastnosti matrace zabraňují tvorbě a šíření plísní, bakterií a roztočů.

Vysokou předností latexových matrací je dlouhodobost a stálá tvarovost, kombinující obnovu pružnosti. To znamená, že i po několikaletém používání matrace nedojde ke změně tvaru ani struktury. Garance životnosti matrace ve 100% stavu (tedy bez ohledu na kvalitativní stránku) je udávána cca na dobu 30 let. Po tuto dobu by si vedle kvalitativních aspektů měla matrace zachovat i svoji zánovní podobu.

Latexová matrace v negativech

K největším záporům latexových matrací naštěstí nepatří jejich funkční vlastnost, nýbrž vlastnosti doplňkové – kombinující způsob usazení. Latexové matrace se totiž nesnesou s jakýmkoli typem roštu. Usazení latexových matrací je možné pouze na rošt lamelový, který nabídne kvalitní odvětrávání.

Při pořizování latexových matrací tedy nezapomínejme na to, že musí být usazeny tak, aby mohly „dýchat“ Musí být uloženy na prodyšném místě, vzduch musí proudit z obou dvou stran. Pokud by matrace byla usazena v poloze „nedýchatelnosti“ a ze spodní strany zakryta, brzy by začala vykazovat známky neodstranitelné plísně a zápachu.

zdroje: http://www.latexmattresscompany.com http://www.habitatfurnishings.com http://www.matrace-matex.cz/en/mattresses

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS