3/5
Kvalitní matrace aneb matrace pro pohodlný spánek

Kvalitní matrace aneb matrace pro pohodlný spánek

3. května 2013 v 00.00 , Ložnice

Kvalitní postelová matrace je základem pro náš zdraví spánek. Záda, klouby a svalstvo jsou v dnešní době často přetěžovány. Určitě si každý z nás zaslouží jen to nejlepší. Pohodlný spánek, komfort, relaxace a odpočinek jsou základem luxusní a hlavně kvalitní matrace.

Zdravý spánek

Dnešní uspěchaná a hektická doba klade velké nároky na náš organismus. Klidný a zdravý spánek je třeba k obnově energie a načerpání sil. Toto nám z velké části dokáží zaručit a poskytnout luxusní, kvalitní a zdravotní matrace. Naše záda si po celodenní námaze zaslouží trošku rozmazlovat a hýčkat. Prevence v podobě zdravotních matrací je to pravé.

Cena matrací

Cena matrací se odvíjí zejména v kvalitě použitého materiálu a samozřejmě i typu matrace. Při výběru vhodné matrace, je kromě mnoha různých náhledů, důležité i cenové rozhraní. Dnes je na trhu doslova nepřeberné množství jak levnějších, tak i luxusních a poměrně drahých matrací. Ať už si zákazník vybere latexové matrace, pružinové, pěnové nebo dětské matrace, bude s kvalitou vždy spokojen.
Při výběru matrace bychom měli přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu, věku a také váze. Tyto tři hlavní parametry stojí vždy v první řadě parametrů při výběru vhodné matrace. Samozřejmostí jsou i nároky každého uživatele. Někdo z nás preferuje měkčí matraci, jiný naopak upřednostňuje matraci tvrdou apod.

Pružinové a latexové matrace

Pružinové matrace se vyznačují svou dlouhou životností a nedochází k proležení nebo zdeformování. Cenově jsou poměrně přístupné, takže si je může dovolit téměř každý zákazník. Hodí se tedy zejména pro uživatele s nižší tělesnou vahou nebo pro děti.
Dalším typem matrací jsou latexové matrace, které jsou pružné a perfektně se vytvarují podle těla a přitom si zachovají stejný tvar a elasticitu. Latexová pěna je velice komfortní, je flexibilní a i po mnoha letech užívání si zachová svůj původní tvar. Základem je přírodní míza z kaučukovníku, která se dále zpracovává. Kombinuje se se syntetickým kaučukem, který je odolný proti plísním a bakteriím.

Taštičkové matrace

Tento typ matrací je velice podobný pružinovým matracím, liší se zejména v odlišné konstrukci. Pružiny u těchto matrací nejsou natolik provázány a jsou uloženy v kapsách neboli taštičkách. Taštičková matrace výborně kopíruje partie lidského těla a je velice elastická.

Už jste si vybrali matraci do vaší postele? Toužíte se ráno probouzet odpočinutí a příjemně uvolnění? Vyberte si matraci podle vašich požadavků, přání a představ.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS