7/9
Kvalitu spánku zaručují latexové matrace – díl I.

Kvalitu spánku zaručují latexové matrace – díl I.

7. září 2011 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Spánek patří k nejdůležitějším faktorům, které pozitivně či negativně ovlivňují naše fyzické, psychické i duševní zdraví. Nízká kvalita spánku bývá velmi často spojena s řadou onemocnění, ke kterým nejčastěji patří bolesti zad, podrážděnost, nervozita, únava a špatná nálada.

Účinným lékařem v boji proti těmto onemocněním a poruchám patří v prvé řadě kvalitní matrace. Ta má velký vliv na naše zdraví, fyzické i psychické. K nejkvalitnějším typům matrací, dostupných na našem trhu, patří latexové matrace.

Latexové matrace z přírody

Materiál pro výrobu latexových matrací je získáván z přírodních zdrojů, ze stromu zvaného kaučukovník. Sběr kaučuku/latexu probíhá ručně, tekutina prochází dlouhodobým procesem zpracování a mícháním přírodních a syntetických složek. Hmota se nechá „vypěnit“ ve speciální formě, které jsou opatřeny malými bodáčky, jež v matraci vytvoří miniaturní dírky, kterými poté cirkuluje vzduch.

Luxus jménem latexová matrace

Latexové matrace patří k nejkvalitnějším a nejluxusnějším matracím, dostupných na našem i zahraničním trhu. Matrace disponuje nejen kvalitou materiálu a zpracováním, ale také maximálně funkčními vlastnostmi.

K plusům patří především rozložení polohovacích zón, kterými matrace disponuje. Každá zóna je vybavena určitým stupněm tvrdosti, potřebné přesně pro odpovídající část těla. Počet zón matrace je různá, k dostání jsou matrace se třemi, pěti nebo sedmi zónami tvrdosti. Tvrdší zóny jsou soustředěny v oblastech krku a nohou, měkčí naopak v oblasti ramen a hýždí. S vyšším počtem zón samozřejmě stoupá i cena matrace, ovšem ve prospěch kvality a přizpůsobivějším vlastnostem.

Latexová matrace dle písmen

Latexové matrace jsou na trh distribuovány pod označením konkrétních písmen, jež představují váhové kategorie.

Písmenem A je označena matrace, která je určena pro zátěž/nosnost do maximálně 80 kilogramů. Písmeno N značí váhovou kategorii 80 – 100 kilogramů, písmeno S je určeno pro kategorii 100 – 130 kilogramů. Latexové matrace je nutno vybírat dle váhového označení, jedině tak si dokážeme zajistit maximální míru komfortu a pevného zdraví.

zdroje: http://www.latexmattresscompany.com
http://www.habitatfurnishings.com
http://www.matrace-matex.cz/en/mattresses

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS