15/5
Latexové matrace

Latexové matrace

15. května 2009 v 00.00 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

K trendům dnešní doby patří především zdravé spaní, které nelze plnohodnotně praktikovat bez kvalitní matrace, roštu a stabilní postele. Od kvalitní matrace očekáváme především zajištění rovnoměrné podpory těla, zaměřené na páteř spícího.

Latexové matrace patří k velmi oblíbeným a zároveň nejprodávanějším typům, které splňují základní zdravotní požadavky na zdraví a kvalitu spánku. Vyšší pořizovací cena je kompenzována vysokou životností, která se u latexových matrací pohybuje kolem 40 let.

Latexová matrace a materiál

Latexové matrace jsou vyrobeny z materiálu, tvořeného směsí přírodního a syntetického latexu neboli kaučuku, který disponuje dlouhou životností, antialergickými a výbornými ortopedickými vlastnostmi. Čím větším množstvím přírodního kaučuku matrace disponuje, tím je její kvalita, ale zároveň i cena podstatně vyšší.

K největším přednostem, latexových matrací, patří bodová elasticita, která zajišťuje deformaci matrace pouze v místech, na kterých je vyvíjena síla spícího. A právě díky tomuto systému se latexová matrace výborně přizpůsobí ležícímu tělu, čímž dokonale zabraňuje nežádoucímu zdravotnímu znehodnocení lidského těla.

Latexová matrace a hmotnost

Latexové matrace s děrovaným jádrem zajišťuje odvětrávání a maximální tvarovou paměť. Tento typ matrace však musíme vybírat, pro maximální účinnost, dle váhové kategorie budoucího majitele. Latexová matrace typu A je určena pro osoby disponující váhou do 80 kg, typ N mohou využívat osoby do 100 kg a matrace typu S je určena pro osoby vážící do max. 120 kg.

Latexové matrace musí být uloženy na lamelovém roštu postele, jelikož je velmi podstatné dostatečné odvětrávání. Nízká míra prodyšnosti latexové matrace může způsobit nepříjemné zapáchání nebo tvoření neodstranitelné plísně.

Možnou alternativou jsou kokos-latexové matrace, které jsou obohaceny kokosovou vrstvou, jenž zvyšuje odvod vlhkosti z matrace a její tuhost.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS