31/8
Inovativní nápady pro malé prostory

Inovativní nápady pro malé prostory

31. srpna 2011 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Malé a stísněné prostory, nedostatek místa, minimum úložného prostoru, to jsou pojmy, se kterými se setkáváme stále častěji. S rostoucí populací se snižuje obytný prostor, požadavek na pohodlné živobytí a možnost kompaktního bydlení,

Malé obytné prostory jsou důvodem vzniku multifunkčního nábytku, jenž nabídne více funkcí k různým účelům. Nyní přinášíme několik rad a typů, jak lze velmi vkusně ušetřit díky funkčnímu nábytku.

Matroshka – nábytková sestava

Matrjoška (ruský výraz pro babičku), popisující dřevěné skládací panenky, které jsou umístěny uvnitř sebe. Matroshka – nábytková sestava je koncept úložného prostoru a nábytku s požadavkem na minimum místa. Kompaktní design je především orientován pro potřeby studentů, kteří žijí ve stísněných pokojích a potřebují dostatečný prostor pro studium, spaní i pobavení s přáteli.Tento kompaktní soubor obsahuje šatní skříň, čtyři židle, sedací soupravu, jídelní stůl, polce na knihy, úložné prostory, manželskou postel a stůl.

Kompaktní kuchyně

Design kompaktní kuchyně je navržený s ohledem na obydlí disponující minimálním prostorem tak, aby se vše vešlo do jednoho. All-In-One kuchyně zabírají velmi málo místa, varná deska funguje na dotykovém principu, sestava obsahuje skládací židle, ekologicky šetrnou ledničku, dřez, baterii řízenou pomocí infračervených senzorů, grilem a troubou.

Lofty – vyřeší prostorový problém

Konceptem malých domů může být inspirace loftovým bydlení, které má za cíl zachránit podlahové plochy. Spací prostor vybaven komfortní postelí se nachází u stropu a nabízí tak možnost využití podlahové části pro jiné potřebné vybavení. Závěsné postele nejsou dnes již žádnou novinkou, jsou stále více poptávány a lze si je nechat zhotovit přímo na míru.

Postel s multifunkčními nebesy

Vše potřebné je součástí postele, nabízející nejen místo na spaní, ale také sledování televize, hraní videoher a poslechu hudby. Multifunkční postel je kompaktním kusem nábytku, vybaveným měkkými/komfortními matracemi a lehkými závěsy, které poskytují dostatečné soukromí.

Konferenční stolek a křeslo

Designový nábytek založený na bází 2v1, obsahující konferenční stolek a zároveň pohodlné křeslo. Z bambusového konferenčního stolku během chviličky získáme pohodlné rozkládací křeslo, nabízející maximální komfort.

Přenosná police na knihy

Easy Reader je přenesná police na knihy od návrháře Nilse Holgera Moormanna. Nábytek je kombinace vozíku/trakaře a zároveň obývací lavice, kterou lze jednoduše přesouvat z místa na místo.

Víceúčelový stůl

Stůl Stella lze využít nejen jako jídelní, ale také jako pracovní – psací i počítačový stůl, s možností rozšiřitelnosti velikosti. Stůl je určen až pro šest osob, může se však složit na polovinu a tím změnit na menší pracovní nebo počítačový stolek.

zdroj: http://www.hometone.com/…small-spaces

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS