12/12
Luxusní kancelářský nábytek

Luxusní kancelářský nábytek

12. prosince 2010 v 00.00 , Design , Nábytek

Sponzorované odkazy:

V široké tržní nabídce kancelářského nábytku je opravdu velmi těžké vybrat ten správný. Prvotním signálem při výběru kancelářského nábytku je design, a to v mnohých případech na úkor praktičnosti a zdravotnímu hledisku.

Designový či luxusní nábytek

Pod pojmem luxusní nábytek si zpravidla představíme nábytek ve vyšších či vysokých cenových relací. Nutno však podotknout, že ne vždy je cenová relace hlavním kritériem kvality, originality či nadčasového designu.

Luxusní nábytek by měl především splňovat nároky uživatele, kterými jsou vedle designu komfort, praktičnost a interiérová integrace. Luxusní nábytek by měl být především plně funkční a vyrobený z velmi kvalitních materiálů se zaměřením na detailní zpracování.

Luxusní nábytek dle materiálu

Co se materiálu týče, není přesně definované stanovisko, které by některý z používaných materiálů vyzdvihovalo, popř. zatracovalo. Kancelářský nábytek může být vyroben z různých druhů materiálů a přitom být označen štítkem luxusní.

K nejoblíbenějším materiálům však patří dřevo, které se dokáže snoubit s každým interiérem a zachovat si přitom luxusní tvář. Luxusní koncepce zahrnuje designové styly tvořené kombinací různých materiálů. K základním a nejžádanějším patří kombinace dřeva a kovu, dřeva a skla a kovu a skla. Tyto materiály se spolu velmi dobře snoubí a vytvářejí tak dokonalou spojitost technologie, designu a prostoru.

Luxusní nábytek musí ladit s interiérem

K prvotním signálům při výběru nábytku by mělo být koncepční ladění se stávajícím interiérem. Luxusní nábytek nedokáže vyniknout v každém prostoru. V tomto případě platí, že nábytek je nutné interiéru přizpůsobit. Luxusní nábytek, který vyniká především svým designem, můžeme integrovat do prostoru vzdušného, minimalistického či do prostoru s nadčasovými prvky.

Pod pojmem luxusní musíme brát v potaz i barevné provedení, jelikož ne všechny barvy či barevné kombinace jsou pokládány za luxusní. K trendy a aktuálním barvám patří odstíny přírodní, oblíbená je barva čokoládová, barva dřeva, smetany, skořice či imitace exotických dřevin.

Kancelářský nábytek je nutné ladit v jednotném stylu. Jedině tak můžeme mluvit o tom, že námi zvolený nábytek je luxusní. Pokud bude každý kus z jiné série, z jiného materiálu či jiného barevného odstínu, bude celek působit nejen nevkusně, ale velmi kýčovitě a v žádném případě luxusně.

zdroj: http://www.tecnoline.cz http://www.progressinterior.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS