13/7
Výběr interiérových barev dle vašeho stylu

Výběr interiérových barev dle vašeho stylu

13. července 2010 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Barvy hrají v životě člověka velkou roli, dokáží působit na jeho psychiku pozitivním, ale i negativním dojmem. Při výběru interiérových barev je nutné volit takové, které se nám nejen líbí či odpovídají stylu místnosti, ale především ty, které působí harmonicky.

Modrá, zelená a červená

Barva modrá působí uklidňujícím dojmem a harmonicky. Velmi často se objevuje v koupelnách nebo ložnicích, tedy v místech relaxace a odpočinku. Jiskru tvořivosti a vznešenosti dodá námořní modř, která bude velmi dobře vynikat především v pracovnách.

Zelená barva je spojena s přírodou, svěžestí a lehkostí. Nejčastěji by se zelená barva měla objevovat v obývacích pokojích, koupelnách, ložnicích či dětských pokojích. Zelená navozuje pocit energičnosti a ducha smyslnosti, což přispívá ke správnému rozvoji mysli.

Červená barva se bude dobře vyjímat v moderních interiérech, s nádechem exotičnosti. Působí energicky, evokuje smysly vitality, vyvolává pocit hladu a energie. Červená se spíše objevuje na bytových textiliích, jako jsou polštářky, závěsy, utěrky, ručníky nebo dekorativní vázy.

Žlutá, hnědá a černá

Teplo, slunce a sluneční paprsky představuje barva žlutá, která je symbolem léta, veselosti a hravosti. V interiéru je dobré používat jasně žlutou barvu, tlumené a vybledlé odstíny žluté jsou vhodné spíše do prádelny nebo sklepení.

Moderní barvou je barva hnědá, obzvláště pak v čokoládovém odstínu. Barva hnědá symbolizuje pocit bezpečí a síly. Výborně vynikne v kombinaci s pastelovými barvami, např. s růžovou, modrou, světle žlutou nebo zelenou.

Sofistikovaně a dramaticky působí barva černá, kterou bychom měli v interiéru používat v omezené míře a spíše v použití dominantních předmětů. V moderních interiérech např. dobře vynikne kožená černá sedačka, kterou je zapotřebí doplnit světlejšími polštáři, např. v kombinaci bílo-černé.

A co barva bílá?

Svěže, čistě, nevinně, nadčasově a bezpečně působí barva bílá, která dokáže prostor osvěžit. Neutrální bílou barvu je možno použít kdekoliv a na čemkoliv, bílou prostě nikdy nikde nic nezkazíme.

zdroj: http://freshome.com/…h-your-style

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS