17/10
Jakými vlastnostmi by měla matrace disponovat?

Jakými vlastnostmi by měla matrace disponovat?

17. října 2018 v 00.15, Ložnice

V okamžiku, kdy se přihlásí nepříjemné bolesti zad anebo krční páteře, začnete řešit, jaká je příčina zdravotních problémů. Zvedání těžkých břemen, sedavé zaměstnání, genetika, ostatně i špatně zvolená matrace. Právě poslední zmíněná možnost je velice častá, protože spousta lidí šetří na kvalitě matrací a lůžka celkově, což se po několika měsících, někdy až letech projeví právě degenerativními změnami páteře. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké vlastnosti by měla matrace mít, aby se vám na ní spalo co nejpohodlněji.

Začnete novou éru života, přičemž se konečně vyspíte, aniž byste se v noci neustále převalovali a probouzeli.

Vlastnosti, které by měla matrace mít

Současný trh nabízí nespočetné množství matrací, tudíž vskutku máte z čeho vybírat. Sáhnout můžete po matracích pěnových, pružinových, zdravotních, dětských, pro seniory, bio a podobně. Vlastnosti, jimiž by měly všechny matrace disponovat, jsou následující:

  • Vyhovují po ergonomické stránce.
  • Splňují zdravotní nezávadnost.
  • Prodyšnost, omezují přehřívání těla.
  • Přizpůsobují se uživateli díky vysoké tvárnosti.
  • Vysoká životnost materiálů.
  • Poslouží dlouhá léta, aniž by se zhoršila kvalita.
  • Snímatelný potah pratelný na 60 °C.

Chcete, aby vám matrace dlouho vydržela?

Ovšem matrace potřebuje i náležitou péči, aby vydržela co nejdéle. Pokud se k ní budete chovat špatně, pomstí se vám krátkou životností a ztrátou vlastností, kvůli nimž jste si ji pořizovali.

Matrace by měla mít vhodný podklad, tedy rošt, protože jinak nenabídne funkce, které od ní očekáváte. Právě rošt byste měli vybírat současně s matrací, neboť pružinové variantě vyhovuje jiný typ podkladu než matraci z HR pěny. V internetovém obchodu i kamenné prodejně by vám měli pracovníci s výběrem matrace i roštu poradit. Většinou už všechny moderní matrace disponují pratelným potahem. Ještě se však dají dokoupit chrániče, které zlepšují hygienu. Chránič je také pratelný.

Zapomeňte na každodenní zvyk, že zastelete postel peřinami, jelikož matrace potřebuje proschnout. Člověk se v noci totiž potí a ještě víc, pokud je nemocný. V neposlední řadě doporučujeme matraci pravidelně otáčet, aby nevznikly proleženiny.

Kde se dají matrace koupit?

Český trh nabízí opravdu velké množství online a kamenných prodejen specializujících se na matrace, postele a rošty. Jedním z tuzemských výrobců matrací je společnost Spíme.cz, kde najdete matrace odpovídající dnešním požadavkům. Pokud si chcete matrace vyzkoušet, není žádný problém, protože zmíněný e-shop má také kamenné pobočky. U každého produktu máte podrobný popis, tudíž si můžete přečíst vlastnosti a parametry jednotlivých matrací. Ještě vás potěší, že společnost nyní nabízí zajímavé slevy na vybrané matrace.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS