1/10
Jak zabezpečit domácnost?

Jak zabezpečit domácnost?

1. října 2018 v 22.00 , Byty , Domy

Konečně jste se dočkali a máte svoji domácnost, byť třeba jen pronajatou, ale vaši. Anebo vlastní a pak jste v ní pánem jen a jen vy. Jak ale domácnost zabezpečit, abyste byli klidní doma i mimo ni?

Základem je bydlení vybavit tak, aby v něm byli všichni obyvatelé bezpeční a nedocházelo ke drobným či větším úrazům. Nehovoříme jen o dětech a zabezpečení bydlení při jejich objevování světa okolo. Také máme na mysli i dospěláky a provoz celé domácnosti.

Co vše můžete pro to udělat?

V prvopočátku řešte ochranu svých malých dětí třeba instalací dětských pojistek. Těch je celá řada. Jsou pojistky dveřní, okenní, na zavřené skříňky a zásuvky. Zajistíte tak maximální komfort bydlení nejen sobě, ale i zvídavým ratolestem. Dětské pojistky seženete lehce – na internetu, nebo v hobby marketech typu Obi a Hornbach.

Pak by mělo přijít na řadu dobré a kvalitní pojištění domácnosti, s nímž se vám bude nejen lépe žít, ale i lépe spát. Dnes je škála nabídky v tomto směru velmi široká a pokryje vám četná pojistná rizika. Od rozbití skla z jakékoliv příčiny, přes zkrat na elektromotorech až po pojištění elektroniky bez limitu. To vše s nonstop asistenční službou i zajištěním náhradního ubytování až na 12 měsíců.

Současnost je skvělá v tom, že lze jednoduše, rychle a dobře sjednat pojištění domácnosti online. V několika jednoduchých krocích se efektivně dostanete od obytné plochy, přes typ bydlení až ke kalkulaci, zadání vašich údajů, volbě četnosti splátek (měsíčně, čtvrtletně, co půl roku či jednou ročně) a nakonec ke smlouvě. Současné online pojištění je řešeno tak, aby odpovídalo aktuálním standardům bydlení s flexibilní možností úpravy.

A chybět by vám nemělo ani pojištění odpovědnosti za škodu pro celou rodinu. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Kvalitní pojištění občanské odpovědnosti vás chrání v případech škody způsobené činností, která je ve vašem životě běžná a jedna pojistka často chrání spolu s pojištěným automaticky i celou jeho rodinu i vašimi mazlíčky.

Ovšem nejen pojištění vašeho domova vám byt ochrání. Jsou i další ryze praktické možnosti. Jaké to jsou?

Součástí vašeho bydlení by měly být

  • elektrické zásuvky, rozdvojky a prodlužovačky s ochranou proti přepětí
  • vhodná, kvalitní a neklouzavá podlaha
  • baterie s omezovačem horké vody
  • anebo termostatické baterie s pojistkou, jež brání opaření horkou vodou
  • vana a sprcha s protiskluzovým povrchem nebo vybaveny protiskluzovými podložkami
  • do nich se hodí madla i sedátko
  • máte-li tu možnost, vyberte si umyvadlo bez přepadu, které nelze uzavřít, je prima bezpečnostním prvkem k zabezpečení nuceného odtoku vody a zabrání vytopení koupelny

Zdroj foto: Ergo.cz online.ergo.cz;

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS