24/3
Stylové hodiny do vaší domácnosti

Stylové hodiny do vaší domácnosti

24. března 2014 v 00.00 , Bytové doplňky , Design , Hodiny

Sponzorované odkazy:

Hodiny – i když jejich primární funkcí je samozřejmě ukazovat čas, pokud jde o interiér, jejich podstatně důležitější úlohou je být pohlednou, vhodnou a vkusnou dekorací. A právě takovéto hodiny Vám představíme.

Nástěnné hodiny, zdroj: polapix/flickr.comNástěnné hodiny, zdroj: polapix/flickr.com

Které vybrat?

Vybrat si hodiny do jakéhokoliv interiéru není opravdu ta nejtěžší věc na světě, a to hned z několika důvodů: Místo pro ně totiž najdete v celém bytě, ať už v ložnici na nočním stolku či na komodě, v obývacím pokoji na skříňce, polici, v kuchyni na kuchyňské lince nebo na stěně, v dětském pokoji i v pracovně. Je však potřebné rozumně určit, kam se konkrétně hodiny hodí a kam už ne. Vezměme si například takové nástěnné hodiny s kočičkami – určitě by nevypadali dobře v ložnici, ale hodí se do dětského pokoje. Nebo hodiny složené z nožů, vidliček a lžiček – ty jsou zase vhodné zejména do kuchyně.

Hodiny do dětského pokoje, zdroj: CileSuns92/flickr.comHodiny do dětského pokoje, zdroj: CileSuns92/flickr.com

S ručičkami nebo bez nich?

To záleží na tom, zda považujete sebe a také svůj interiér za romantický a konzervativnější. Hodiny s ručičkami totiž představují svým způsobem starosvětskou vzpomínku na časy dávno minulé, a právě proto se jim nedá upřít skutečné kouzlo a romantika.

Zajímavé nástěnné hodiny, zdroj: FluidForms/flickr.comZajímavé nástěnné hodiny, zdroj: FluidForms/flickr.com

Ale ani takové digitální hodiny nejsou na zahození, i když jsou většinou ideální do ložnice, kde při ranním probuzení ukáží přesně čas, což je fakt, který Vás v danou chvíli zaujme nejvíce, respektive který Vás štve nejvíce.

Digitální hodiny, zdroj: GaoZhongFu/flickr.comDigitální hodiny, zdroj: GaoZhongFu/flickr.com

A co materiál?

Škála materiálů je skutečně velmi pestrá a široká. Hodiny mohou být vyrobené ze dřeva, plastu, skla, kovu a dalšího. Při výběru materiálu byste měli vycházet ze vzhledu Vašeho interiéru, aby jej hodiny vhodně doplňovaly a ne rušily. Také jistě záleží i na finanční sumě, kterou jste ochotni do doplňku investovat.

Industriální styl, zdroj: TambakoTheJaguar/flickr.comIndustriální styl, zdroj: TambakoTheJaguar/flickr.com

Máte radši originálnější doplňky?

Hodiny mohou být pro interiér skutečným přínosem a právě v tomto ohledu je někdy lepší, jak naberete odvahu a nebudete se bát ani hodin svým vzhledem originálnějších. Například pro fanoušky industriálního stylu by byly vhodné hodiny vypadající jako seskupení menších a větších ozubených koleček v ocelové barvě. Na chatu by se zase hodily nejspíš dřevěné hodiny ve tvaru veverky s lískovým oříškem. Abychom nezapomněli ani na moderní interiér: co třeba hodiny ve formě roztroušených černých kostek s bílými čísly? No, vybrat si může opravdu každý. Jaký styl volíte Vy?

Extravagantní hodiny, zdroj: jingdianjiaju/flickr.comExtravagantní hodiny, zdroj: jingdianjiaju/flickr.com

Úvodní obrázek Polapix/flickr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS