20/9
Jak na správnou podlahu?

Jak na správnou podlahu?

20. září 2018 v 00.00, Byty, Design, Stavba a rekonstrukce

Rekonstruujete svůj domov? Vezměte to od podlahy, a vyberte si vhodnou podlahu.

Podlaha je základ. A když je správně koncipovaná je to pohodlné a komfortní. Tak své podlahy v bytě řešte správně, a tak abyste neobtěžovali sousedy pod vámi, anebo naopak hluk od sousedů nad vámi nerušil vás.

Lamino či jinou?

Každý má představu o podlahovém povrchu ve své domácnosti jiný. Jednou z nejběžnějších variant je komfortní laminátová podlaha. Patří také k nerozšířenějším a nejvíce využívaným podlahám vůbec.

Je to podlaha z dřevovláknité hmoty, která je na povrchu upravena laminováním. Tato úprava má za úkol chránit podlahu před poškozením. Laminátová podlaha patří k jednoduchým a rychlým variantám řešení podlahy, protože se skládá z desek, jež se dle návodu skládají k sobě.

Kročejová izolace je důležitá

Jenže jen o složení desek podlaha není. Měla by být řešena i její spodní část. A to v podobě zvukové kročejové izolace. Z názvu je jasné, že se jedná o izolaci podlahy proti hlučnosti při kontaktu s podlahou – ať už při krocích po ní, posunu židlí, či skákání dětí. Podstatou je volba vhodného materiálu tak, aby byla izolace funkční i při malém hluku. Zásadní při volbě kročejové izolace není tloušťka materiálu ale jiné faktory. Těmi jsou výkon odhlučnění a dynamická tuhost. Ideálním řešením při řešení a volbě typu izolace, je obrátit se o informace na odborníky, případně obsluhu hobbymarketu či stavebnin.

Zvuková izolace podlahy

Tato izolace je často velmi podceňovanou částí podlahy. V mnoha bytových domech a jednotlivých bytových jednotkách zcela chybí, a když už je řešena, tak z nevhodně zvoleného materiálu. Nízká hustota izolace nedokáže některé frekvence hluku vůbec zachytit a ty se pak přenášejí dál – pod podlahu k sousedům.

Další podstatným prvkem při efektivním odhlučnění podlahy je elasticita materiálu. Vyšší elasticita vám zaručí větší eliminaci hluku. Ideálním řešením zvukové izolace podlah je akustický pás, akustická pěna anebo speciální deska.

Odizolovat však lze i strop nebo stěny. Tak docílíte maximálního komfortu pro vás i vaše bezproblémové soužití se sousedy.

Zdroj foto: Potichu.cz; Kupsipodlahu.cz

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS