20/11
 Dřevěné podlahy skýtají nemalý výběr!

Dřevěné podlahy skýtají nemalý výběr!

20. listopadu 2013 v 00.00 , Design , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Máte v lásce přírodní materiál? Chcete mít doma hřejivý pocit domova? Toužíte po kontaktu s přírodou? Zvolte dřevěné podlahy, které jsou velmi příjemné na dotek a na chůzi. Jsou největším kusem nábytku ve Vašem domě. Na trhu jich je široký výběr z mnoha barevných tónů a ve spoustě povrchových úprav, které zaručí osobitý charakter vašeho interiéru. Dřevěné podlahy mají výborné tepelné izolační vlastnosti, díky nimž ušetříte na vytápění. Také navýší hodnotu Vašeho bytu či domu. Navíc je většina z nich cenově dostupná.

dřevěná podlaha v klasické barvě, zdroj: DBduo Photography.comdřevěná podlaha v klasické barvě, zdroj: DBduo Photography.com

Vyberte si podle svých představ

Dřevěné podlahy nabízejí široké spektrum dřevin a různorodost vzorů. Různé metody zpracování dřevěných parket a nové způsoby povrchové úpravy umožňují docílit širokou škálu efektů. Týká se to vyvážených, harmonicky barevných tónů, nebo jejich zjemnění bílou patinou, ale i variant s patinou lehké opotřebovanosti.

Svou expresivitou oslovují i dřevěné parkety s nerovnou povrchovou strukturou. Kartáčované, hoblované, strukturované, broušené anebo vlnité povrchy vnášejí do velkoplošných dřevěných parket nápadný život. Novou generaci parket z tvrdého dřeva reprezentují třívrstvové, dýhované a masivní parkety vhodné i do prostorů s podlahovým vytápěním. Současným trendem jsou velkoplošné dubové parkety v různých barvách, od světlých odstínů k šedivé až zemitě tmavé. Na trhu jsou i dřevěné parkety s povrchovou úpravou lak nebo přírodní olej.

dřevěná podlaha, zdroj: djenan.comdřevěná podlaha, zdroj: djenan.com

Technologie dřevěných podlah

Můžete si vybrat opravdu z nepřeberného množství různých typů dřevěných podlah. Nejžádanější jsou třívrstvé dřevěné podlahy, které jsou stabilnější než masivní podlahy. Základ u toho typu je tvořen nosnou deskou, ve spodní části je umístěna protitažná vrstva a v horní části je vrstva nášlapná. Životnost takovéto podlahy je mnohonásobně vyšší než u laminátové podlahy, a to díky možnosti přebroušení a nanesení nové povrchové úpravy. Dodají Vašemu domovu osobitou eleganci a pohodlí a uvidíte, že to oceníte při každém kroku.

Žádané jsou také dvouvrstvé podlahy, tvořící dřevěné parkety. Zákazníky jistě zaujmou svými skvělými užitnými vlastnostmi. Moderní a velice elegantní jsou dýhované podlahy. Léty prověřené a oblíbené pro svou stálou vysokou kvalitu a přírodní design jsou masivní podlahy.

zajímavý design dřevěné podlahy, zdroj: TextureX.comzajímavý design dřevěné podlahy, zdroj: TextureX.com

Dřevěné podlahy v podobě desek

Solidfloor je všeobecným název pro povrchově upravené dřevěné podlahy v podobě desek. Tyto vysoce kvalitní desky nechávají všechny možnosti designu a ztvárnění interiéru otevřené. Jestli hledáte rustikální, antický vzhled, nebo byste chtěli mít něco moderního, trendového, od černé po sněhobílou, od hladké po ručně hoblovanou, od bílené po tepelně upravenou – Solidfloor je to pravé řešení.

Všechny z uvedených povrchů mají společnou charakteristiku – jsou přírodně olejované, díky čemuž je jejich údržba či renovace velmi jednoduchá.

dřevěná podlaha – největší kus nábytku, zdroj: MarcelleGuilbeau.comdřevěná podlaha – největší kus nábytku, zdroj: MarcelleGuilbeau.com
obývací pokoj s dřevěnou podlahou, zdroj: NancyHugoCKD.comobývací pokoj s dřevěnou podlahou, zdroj: NancyHugoCKD.com
dřevěná podlaha, zdroj: ShawnHenning.comdřevěná podlaha, zdroj: ShawnHenning.com

Úvodní obrázek: marcelleguilbe­au.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS