25/7
Plovoucí podlahy: Znáte jejich největší přednosti?

Plovoucí podlahy: Znáte jejich největší přednosti?

25. července 2009 v 00.00 , Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Podlahová krytina utváří celkovou atmosféru místnosti. Plovoucí neboli laminátové podlahy se v posledních letech staly podlahovou krytinou číslo jedna, jež vyplňují podlahu v řadě domácností. Na českém trhu můžeme vybírat plovoucí podlahy z neuvěřitelně pestré škály nejrůznějších barevných odstínů, materiálů a tloušťky. Do menších a tmavších prostor upřednostňujme podlahy ve světlejších odstínech, velkým prostorům naopak sluší odstíny tmavší nebo dezény exotických dřevin. Barvě podlahy je však nutno přizpůsobit i nábytek a bytové doplňky, které by měly být v naprostém kontrastu, nikoliv barevně sjednocené.

Výhody plovoucích podlah

K největším přednostem plovoucích podlah patří snadná údržba, která nevyžaduje žádnou specifickou péči. Plovoucí podlahy lze velmi snadno vysávat, zamést i vytírat, k čemuž postačí teplá voda se speciálním čistícím prostředkem určeným přímo na plovoucí podlahy. Tímto je stvrzena zdravotní nezávadnost plovoucích podlah, což ocení především alergici.

Neuvěřitelně široká škála dezénů a odstínů umožňuje mnohým zákazníkům zvolit **plovoucí podlahu jako alternativu podlahy dřevěné. Opticky je design téměř k nerozeznání, avšak cena je daleko příznivější a údržba snadnější.

Další velkou předností plovoucích podlah je jejich snadná a rychlá výměna, protože jednotlivé lišty jsou do sebe pouze zasunuty, k podlaze však nejsou napevno připevněny. Příznivou stránkou plovoucích podlah je i vysoká odolnost, která umožňuje jejich pokrytí i ve více zatěžovaných prostorách, jakými jsou kuchyně nebo předsíň.

Typy plovoucích podlah

Plovoucí podlahy se dělí do tří základních skupin, a to podle použitého materiálu při jejich výrobě. Nejčastějším typem jsou plovoucí podlahy laminátové, které bývají jakousi designovou alternativou různých dřevin. Laminátové podlahy disponují středně dlouhou životností, zpravidla se udává dvacet až čtyřicet let.

Druhým typem plovoucích podlah jsou podlahy korkové, které jsou vyrobeny z ekologických materiálů. Povrch disponuje vysokou mírou měkkosti a příznivě hřejivou teplotou. Korkové podlahy vyžadují náročnější údržbu, která je však kompenzována velmi dlouhou životností.

Posledním typem plovoucích podlah jsou podlahy dřevěné, které jsou vyrobeny z přírodního masivního materiálu. Dřevěné plovoucí podlahy vyžadují velmi důkladnou a pravidelnou údržbu a jsou finančně nejnáročnějším typem plovoucích podlah. K výhodám dřevěných plovoucích podlah patří možnost opakovatelného obroušení povrchu, čímž se jejich životnost o několik let prodlužuje.

zdroj: http://www.plovouci-podlaha.eu

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS