22/10
Vánoce klepou nezadržiteně na dveře. Víte jaký styl letos frčí?

Vánoce klepou nezadržiteně na dveře. Víte jaký styl letos frčí?

22. října 2017 v 00.00 , Bytové doplňky , Design , Sklo

Sponzorované odkazy:

Vánoce jsou nezadržitelně blíž a blíž. Jak je pojmout letos? Co je IN? Jaké barvy, tvary a témata jsou v kurzu?

Letošní trendy odkazují k přírodě, v barvách sází na luxusně působící temně modrou a bílou v kombinaci se zlatou, hnědou i černou. To jsou také hlavní motivy tří nových řad ručně vyráběných skleněných ozdob předního tuzemského výrobce, rodinné firmy Glassor.

Přírodní zemité tóny, nebeský dotek, ale i minimalismus, to je to co frčí. Mezi výrazné prvky tohoto roku se řadí také průhledné baňky, které jsou v duchu jednotlivých vánočních kolekcí zdobeny elegantními i rozvernými motivy.

Příroda je zázrak

Navrháři vánočních ozdob pro letošek vytvořili tři zcela nové designové kolekce odrážející aktuální trendy pro rok 2017. Kdy se více přiblížit přírodě než právě o Vánocích? Příroda se stala ústředním tématem také kolekce „Zázrak přírody“. Designéři do ní zařadili dekorace v zemitých zlatohnědých odstínech, elegantně však propojené s moderní petrolejově modrou. Člověk si díky této barevné kombinaci připadá doslova jako mezi nebem a zemí. Celou přírodní atmosféru dokonale doplňují i tvary dekorací, jako jsou šišky, houby, sovy nebo ptáčci. Tento rok se však nejedná o klasicky vesele malované postavičky, ale figurkám byl také propůjčen čistý naturální zlatohnědý vzhled.

Ke hvězdám

Na pozemskou kolekci navazuje naopak kolekce lehce vzdušná s názvem „Napříč hvězdnou oblohou“. Luxusní tmavě modré tóny jsou doplněny krémovou barvou slonové kosti, třpytivé zlaté hvězdné detaily pak přípomínají noční nebesa. V kolekci najdete velmi elegantně dekorované průhledné ozdoby.

Stylová elegance

Spokojeni s novou nabídkou ručně vyráběných designových ozdob budou i milovníci minimalistického a méně barevného stylu. Nová kolekce „Dotek elegance“ je inspirovaná čistým severským stylem, který je v posledních letech stálicí i u nás. Zakládá si na jednoduchosti a spojení s přírodou. V této nové kolekci byly z barevné palety využity pouze tři základní barvy – bílá, černá a zlatá. I samotné ruční zdobení jednotlivých ozdob se nese v minimalistickém duchu, jsou využívány proužky a puntíky, některé baňky jsou zdobeny motivem kresby v černé barvě. Pokud tedy upřednostňujete umírněnou eleganci, tato kolekce je to pravé pro vás.

Zdroj foto: Glassor

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS