8/6
Poznejte výhody bambusu

Poznejte výhody bambusu

8. června 2015 v 00.00, Ložnice, Nábytek, Obývací pokoje, Stoly a stolky, Židle

Sponzorované odkazy:

O bambusu už jste určitě slyšeli. Jedná se o přírodní materiál, který je velmi pevný a odolný. Používá se v kuchyni, pro výrobu oděvů, papíru, různých dekorací atd. Nejčastěji je to ale výroba interiérového i zahradního nábytku.

Vhodný na terasu i do obýváku

Možná vám připadá, že nábytek vyrobený z bambusu patří na zahradu, terasu nebo na balkon, ale není tomu tak. V současné době se stále častěji nachází i v interiérech. Především v obývacích pokojích nebo jídelnách. Jedná se o materiál, který se podobá svými vlastnostmi třeba ratanu nebo tvrzenému proutí. Bambus se zpracovává tak, že bambusové části jsou spojeny ratanovými pásky, které se omotají okolo všech zátěžových míst nábytku. Spoje jsou tvořeny bambusovými klíny nebo kolíky. Bambus by se nikdy neměl napouštět žádnými chemikáliemi. Stačí hloubkově výživný a ochranný nátěr.

zdroj: Julie/flickr.com

zdroj: Julie/flickr.com

Bambusovou podlahu seženete třeba zde za 999 Kč/m2.

Skříň, postel i podlaha

Pro skvělé vlastnosti bambusu se toho z něj dá vyrobit opravdu mnoho. Jedná se třeba o podlahy, dvířka kuchyňských linek, křesla, pohovky, jídelní stoly i konferenční stolky, židle, barové stoličky, skříně a skříňky, postele a pak samozřejmě mnoho dekorativních maličkostí.

Elegantní materiál s dlouhou životností

Bambus je velmi elegantní, příjemný materiál, který dodá vašemu domovu nádech exotiky. Jeho výhodou je nízká hmotnost a tím pádem i snadná manipulace. Pokud se vám tento materiál líbí, nemusíte si hned pořizovat velké kusy nábytku. Pro začátek můžete vyzkoušet jen nějaké menší doplňky. Květináče, lampy, košíky, rámy zrcadel, koš na prádlo atd.

bambusové židle; zdroj: Wicker Paradise/flickr.com

bambusové židle; zdroj: Wicker Paradise/flickr.com

Jak již bylo řečeno bambus je velmi pevný a odolný. Pokud si z něj pořídíte jakýkoli nábytek, ať už sedačku nebo skříň, můžete si být jisti, že jeho životnost bude opravdu dlouhá. Bát se nemusíte ani bambusové podlahy. Ta se totiž běžně používá třeba pro podlahy v tělocvičnách, které jsou extrémně zatěžovány.

Úvodní obrázek: Mohamed Iujaz Zuhair/flickr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS