19/11
Češi preferují finanční jistoty

Češi preferují finanční jistoty

19. listopadu 2014 v 22.45, Byty, Domy

Zdroj obrázku: Českomoravská stavební spořitelna

Možná to tak podle zpráv a reklam na první pohled nevypadá, ale faktem je, že stále patříme v nejspořivějším evropským národům, protože asi dvě třetiny lidí si u nás peníze ukládají. Nejoblíbenějším produktem jsou termínované bankovní vklady a hned na druhém místě stavební spoření.

Stavební spoření je tady už 21 let

Čtvrtina domácností je schopna odkládat pravidelně určitý obnos, proto se stavební spoření se státní podporou stalo hned po svém vzniku jedním z nejoblíbenějších finančních produktů. Kromě toho, že stát přispívá ke spoření zajímavou částkou, je tu ještě zajímavý úrok a možnost výhodného úvěru. A to vše pod státním dohledem, takže klienti mají jistotu, že o své finance nepřijdou.

Pořízení bydlení s pomocí stavebního spoření

Uspořené peníze je možné využít prakticky na cokoli, poskytnuté úvěry jsou vázány účelově, tedy na pořízení nebo rekonstrukci bydlení. Stavební spořitelny poskytly od začátku svého působení na úvěrech a meziúvěrech téměř 680 mld. Kč, každý druhý dům nebo byt byl pořízen za účasti stavebního spoření.

Nový domov s Liškou

Jedničkou mezi stavebními spořitelnami je Českomoravská stavební spořitelna, důvěrně nazývaná podle maskota Liška. Svou činnost zahájila 8. září 1993. Do konce stejného roku měla uzavřených už 100 000 smluv. Na přelomu tisíciletí byla nejznámější stavební spořitelnou. V současné době u ní spoří více než 1, 4 milionu klientů v celkové výši vkladů 147,7 miliardy Kč. Liška je stejně výkonná jako všechny ostatní stavební spořitelny dohromady. Mezi její největší klady patří síť 2200 finančních poradců. Česká stavební spořitelna půjčila za celou dobu své působnosti svým klientům více než 330 mld. Kč. Nejvíce jsou tyto prostředky využívány na rekonstrukce a modernizace bydlení (44%) a na nákup nemovitosti (31

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS