18/4
Pružinové matrace jsou zpět a jsou lepší

Pružinové matrace jsou zpět a jsou lepší

18. dubna 2014 v 17.45 , Ložnice

Při výběru nové matrace mnohé z nás dnes ani nenapadne sáhnout po pružinové matraci. Ale není to škoda? Možná nás odrazuje typické vrzání nebo trčící dráty na povrchu matrace, ovšem to vše je už minulostí. V obchodech nyní najdeme moderní pružinové matrace, které s těmi starými mají velmi málo společného.

Jak pracují starší modely pružinových matrací?

Běžné pružinové matrace fungují na základě systému Bonell. Jádro matrace se skládá ze zhruba dvou stovek pružin, na jejichž výrobu byl použit kovový drát. Jednotlivé pružiny jsou k sobě pevně spojeny, což je hlavní příčinou nepříjemného vrzání. Lehnete-li si na postel, reaguje celá plocha matrace. Modernější verze jsou pro větší spánkový komfort vyztuženy pěnovou nebo kokos-latexovou deskou.

Pružinové matrace systému Bonell jsou i přes své pověstné vrzání stále hodně oblíbené, protože mají obrovskou výhodu, a tou je vysoká prodyšnost. Díky ní můžete matraci uložit na pevnou desku, což u pěnových matrací vůbec nepřichází v úvahu (vyjma pěnových matrací s ojedinělým provzdušňovacím systémem AirForce).

Klasická pružinová matrace Karina kokos pro vyznavače konvenčního spaní.Klasická pružinová matrace Karina kokos pro vyznavače konvenčního spaní.

V čem jsou taštičkové matrace lepší?

Cena pružinových matrací je téměř srovnatelná s jejich modernějšími „sestřičkami“ – taštičkovými matracemi, tak proč tedy nezvolit komfortnější výrobek, který vám přinese zdravý spánek a příjemnou relaxaci?

Možná se ptáte, proč to označení „taštičkové“. Je to z toho důvodu, že každá ze zhruba čtyř stovek pružin je samostatně zabalena v sáčku z netkané textilie. Tyto „taštičky“ mezi sebou nejsou nijak spojeny, takže na zatížení reagují každá zvlášť. Navíc pouze v těch místech, kde je to skutečně potřeba.

Taštičkové matrace patří k nejvzdušnějším matracím, proto je můžete uložit i do prostor s vyšší vlhkostí a na pevnou sololitovou desku. Některé jsou zpevněny kokos-latexovou deskou a na ložné ploše vybaveny vrstvou líné pěny. Díky tomu dosahují vynikajících ortopedických vlastností.

Vzdušné jádro pružinové matrace Arabela od českého výrobce Tropico obsahuje 384 taškových pružin z kvalitní ocele.Vzdušné jádro pružinové matrace Arabela od českého výrobce Tropico obsahuje 384 taškových pružin z kvalitní ocele.

Dětem raději pořiďte trampolínu

Je bezpochyby, že taštičkové pružiny jsou jedny z nejkomfortněj­ších a nejpraktičtějších matrací, které na trhu jsou. Při výběru nové matrace si určitě zaslouží vaši pozornost. Ovšem na jednu důležitou skutečnost vás musíme upozornit: máte-li doma malé děti, které rády hopsají po vaší posteli, zakažte jim to, a raději kupte trampolínu. Intenzivní skákání by mohlo pružiny nenávratně poškodit, a to by byla velká škoda. Sami vyzkoušejte, jak jsou kvalitní a pohodlné.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS