12/6
Zařizujeme dětský pokoj – na co si dát pozor?

Zařizujeme dětský pokoj – na co si dát pozor?

12. června 2014 v 00.00, Bytové doplňky, Byty, Design

Sponzorované odkazy:

Konečně je dítě na cestě a skoro vše je již naplánované a zařízené. A nejlepší jsme si nechali na konec – zařizování dětského pokoje. Ale není to tak lehké, jak se může zdát. Dětský pokoj plní funkci ložnice pro spaní, pracovny pro plnění domácích úkolů i obývacího pokoje pro vítání návštěv dalších dětí. Čemu se musíme vyhnout, aby dětský pokoj splnil svůj účel a zároveň byl i pastvou pro oči?

Základem je postel…

Základem dětského pokoje je bezesporu kvalitní postel. Co se týká postýlky pro miminka, vybrat si můžete mezi kolébkou či klasickou postýlkou se stahovacím bokem. Dávejte ale pozor na vzdálenost mezi jednotlivými šprušlemi, aby se do nich dítě nezamotalo, případně je zakryjte mantinelem. U starších dětí byste měli vybrat takovou, která je dostatečně velká, nejlépe již pro dospělé, pokud tedy nechcete s každým rokem kupovat novou, a s kvalitní zdravotní matrací, která pomůže zdravému růstu Vašeho dítěte. Postýlka by neměla být umístěna v bezprostřední blízkosti okna kvůli případnému průvanu nebo přímému světlu.

Nebojte se oživit pokojík doplňky, Autor: sattva / FreeDigitalPhotos.net

Nebojte se oživit pokojík doplňky, Autor: sattva / FreeDigitalPhotos.net

Nepřehánějte to s barvami

Dočkali jste se vysněné holčičky? Rozhodně to nepřehánějte s růžovou barvou. Volte nejlépe neutrální barvy s ohledem na další přírůstek do rodiny a s tím, že Vaše ratolest poroste. Týká se to nejen nábytku, ale i stěn. Celkový styl a design pokoje můžete doladit různými doplňky a textilem v barvě Vašeho přání.

Čím méně nábytku, tím lépe

Rovněž buďte rozumní s výběrem nábytku, resp. s jeho množstvím. Nezapomeňte, že dětský pokoj není skladiště. Měli byste nechat dostatek prostoru na hraní, nejlépe uprostřed pokoje. Postačí, když dítěti koupíte pracovní stůl, šatní skříň a policovou skříň či truhlu, kam si může ukládat hračky. Psací stůl by neměl být moc vysoký, ale měl by odpovídat aktuální výšce dítěte. Vhodnou volbou jsou stoly s nastavitelnými nohami. Další velký omyl, který mají zažitý již naši rodiče a prarodiče, je, že by měl mít stůl rovnou pracovní desku. Opak je ale pravdou, děti používají stůl nejen ke čtení, ale i k malování a k tomu je ideální úhel 25 až 30°.

Pokud jsou již děti starší, nevynechávejte je z rozhodovacího procesu, ale naopak je zapojte. Budou se o to cítit ve svém království lépe a pohodlněji.

Úvodní obrázek: https://www.flickr.com/…e/4003089876

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS