7/9
Inspirace pro dětský pokoj

Inspirace pro dětský pokoj

7. září 2012 v 00.00 , Byty , Design , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Před zahájením školního roku zajisté mnozí z nás museli řešit myšlenku uspořádání dětského pokoje. Z předškoláků se od září stávají školáci a taková změna vyžaduje i speciální uspořádání dětského pokoje. Když jsou děti ještě malé, snažíme se jim mnohdy pokoje zařídit tématicky. Holčičky mohou mít pokoj v růžových barvách a ve stylu princeznovského paláce a kluci většinou vyžadují pokoj plný autíček či motorek. Tyto oblíbené prvky smíme zachovat, ale přeci jen bychom měli provést drobné úpravy a vytvořit plně funkční** studentský pokoj**.

I prvňáček si chce stále hrát, a proto je dobré zachovat prostor na hraní a místo, kde bude mít dítě uložené stále své oblíbené hračky. K hraní a zpestření prostoru poslouží různé doplňky a kusy nábytku. Ikea nabízí nekonečné množství takovýchto prvků. Na příklad otočné křeslo nebo houpací vak zpestří dětem den.

Nástup do školy umožňuje vytvoření první knihovničky, kam nejprve vložíme (nebo jsme již vložili) dětské pohádky a postupně ji doplníme o nové knihy, které se učí číst. Novým prvkem v pokoji bývá někdy i nástěnka vhodná pro umístění rozvrhu hodin a dalších nezbytností. Nejprve se na ní dobře vyjímají obrázky, které časem vyměníme za první texty.

Ovšem nejdůležitější součástí pokoje se stává zajisté stůl a židle. Při výběru dbejme na správnou výšku stolu. Židle by měla být pohodlná a dobře nastavitelná. Kvalitní židle je základ nejen pro dětský pokoj, ale také pro ten studentský.

Dětský pokoj nebo studentský

Pokud si přejeme, aby dítěti sloužil pokoj ještě více let, než pouze v období základní školy, měli bychom volit neutrální styl pokoje. Mladý student si jej postupně dotvoří časem sám. Je dobré zvážit využití rozkládacího gauče a menšího (nejlépe lehce posuvného) stolku. Gauč oceníte zajisté i vy, když budete potřebovat uložit návštěvníky přes noc.

Změna pokoje nastává také při přechodu žáka na střední školu. V tuto dobu se mění jeho potřeby a profiluje se postupně jeho vlastní styl. Student většinou preferuje multifunkční zónu v pokoji, kterou dobře zastupuje výše uvedený gauč a stolek. Zde se může učit i relaxovat. Máme –li k dispozici více místa, můžeme tuto zónu oddělit či do ní vložit další prvky – měkký koberec, polštáře na zem, závěsnou houpačku atp.

Zdroj: www.ikea.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS