28/8
Zařizujeme dětský pokoj

Zařizujeme dětský pokoj

28. srpna 2011 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Dětský pokoj je místnost, jež slouží dětem na hraní, spaní, odpočinek, pro zábavu a později pro školní a studijní činnosti. Většina rodičů se při zařizování dětského pokoje snaží dodržovat určité zásady , které splňují požadavky praktické, výchovné i zábavné. Jejich volba ovšem není vždy v souladu s potřebami dětí, každé dítě je individuální osobnost a jejich nároky jsou rozdílné.

Při zařizování dětského pokoje bychom si měli uvědomit, že se jedná o nejnáročnější místnost v celém domě/bytě, jež vyžaduje častou změnu. S růstem dítěte totiž roste i pokoj, obměňuje se nábytek, přetírají se stěny, pohádkové postavičky ztrácejí na významu a nové požadavky na uzpůsobení pokoje stále rostou.

Nejdůležitějším bodem je koncepční řešení prostoru

Ne každé dítko má to štěstí, že může obývat pokoj o rozloze 30 metrů čtverečních, ovšem i z malého prostoru lze vytěžit maximum. Vyhněme se zbytečným úložným prostorům, šatní skříně nahraďme menšími komodami a policemi, oblečení přemístěme jinam. Klasickou postel nahraďme vyvýšenou postelí, jenž nabízí plnohodnotné využití ve spodní části.

Výběr postele nepodceňujeme

Dětská postel by měla splňovat především bezpečností a zdravotní kritéria, aby neohrožovala zdravotní vývoj dítěte. S tím potažmo souvisí výběr matrace. Vybírejme kvalitní, nejlépe v latexovém provedení, jež zaručuje zdravý spánek.

Úložný prostor řešíme s věkem dítěte

Úložné prostory řešíme zhruba od školního věku dítěte, kdy mu vznikají určité povinnosti související s potřebou různých pomůcek. K takovým účelům se nejlépe hodí otevřené knihovny a knihovničky, uzavřené komody menší velikosti. Vysoké a mohutné šatní skříně narušují celkový koncept dětského pokoje a zpravidla se vymykají kompletnímu rázu celé místnosti. Ideální variantou jsou např. skříně modulární, dobře známé jako modulární stěny, které v tomto případě postavíme ke stěně.

Psací stůl a židle

Již od útlého věku dítěte je nutné vybavit pokojíček kvalitním psacím stolem a židlí, jež nabídne dítěti maximální uživatelský komfort. Při výběru tohoto nábytku mysleme na to, že dítě rychle vyroste – ačkoli se nám může zdát nábytek ve stylu Barbie a Disney úžasný, za několik málo let již nebude pro dítě žádoucí. Raději než očima vybírejme rozumem, investujme do kvality. Židle by měla být výškově nastavitelná, nejlépe na s opěrkami a ergonomicky tvarovaným sedákem a opěradlem zad.

Podlahová krytina

Co se týče podlahové krytiny, je to opět věc názoru. Pro nejmenší děti je nejlepší volbou kvalitní koberec, jelikož dítě do předškolního věku stráví nejvíce času na zemi. Později můžeme koberec nahradit laminem, dřevem nebo korkem, který je žádoucí především pro svoje tepelné vlastnosti.

zdroj: http://www.nabytek-max.cz/…-na-miru-max

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS