10/2
Dřevo v koupelně: předsudky stranou

Dřevo v koupelně: předsudky stranou

10. února 2014 v 00.00, Bytové doplňky, Design, Koupelny, Vany a sprchové kouty

Sponzorované odkazy:

Ještě se stále na dřevo v koupelně díváme poněkud skrz prsty, protože víme, že se s vodou nepříliš snáší. Jenže když máte rádi kousek luxusu a chcete bydlení dodat punc netradiční rebelie proti všeobecným zvykům, můžeme Vám ho jen doporučit. Začněte doplňky a časem přibude podlaha či dřevěná vana. Nemusíte se bát, všechno v nejvyšší míře atraktivity a bezpečnosti.

Dřevěná umyvadla, zdroj: jingdianjiaju1.com

Dřevěná umyvadla, zdroj: jingdianjiaju1.com

Správné dřevo

Tak, jak se do koupelny kvůli velké koncetraci vlhkosti žádá speciální zrcadlo, tak sem nepatří ani běžný masiv. Do vodního prostředí jsou určené jedině exotické dřeviny s vyšší hustotou a voda jim neškodí ani při dlouhodobějším působení. Když budete uvažovat o vhodném materiálu, měl to být exotický teak, merbau, jatoba, wengé, ipe, massarandub, či bambus.

Tyto materiály představují sice velmi efektní složku koupelny, ale co se financí týče, někomu se mohou přestat líbit. Levnější alternativou je český zdroj dřevin. Je potřeba použít čisté dřevo a neoblíbenějšími materiály jsou dub, buk, javor, nebo cedr. Pozor, na rozdíl od exotických kousků vyžadují speciální lakovanou a impregnovanou úpravu. Vypadají sexy, ale ubírají z přirozeného vzhledu dřeva.

Dřevěná vana, zdroj: jingdianjiaju1.com

Dřevěná vana, zdroj: jingdianjiaju1.com

Pozor na vanu

Nástup oblíbenosti ohlásily i dřevěné vany, které nahradily starodávné kádě. Jejich elegance a lesk jsou nesmírně krásnou součástí každé koupelny. Jenže v tomto případě byste se měli poradit se statikem. Co se týče váhy, dávno překračují běžné standardy. Omámila Vás tato móda? Vany začínají na ceně 30 000 Kč. Ty luxusnější modely velmi rychle překročí i 100 000 Kč.

Dřevo v koupelně, zdroj:eDomoGServices.com

Dřevo v koupelně, zdroj:eDomoGServices.com

Hodí se ke všemu

Nemusíte se bát sáhnout po dřevěných doplňcích, jsou univerzální. Nezáleží na tom, jestli máte většinový design koupelny zaobalený do keramiky, mramoru, kachliček, chrómu, to vše pasuje i s dřevem. Je atraktivní i s kamenem a sklem. Mimochodem, má přirozeně antibakteriální vlastnosti, takže zřejmě nenajdete do koupelny lepší kombinaci než dřevěnou.

Dřevěná vana, zdroj: jm3.com

Dřevěná vana, zdroj: jm3.com

Domácí wellness

Dřevo a voda jsou v přírodě dvě základní složky a jejich spojení v domácí koupelně okamžitě zapůsobí přátelsky nejen na duši, ale i na tělo. Dosáhnete efektu domácího wellness centra, i přesto, že za tuto krásu bude potřeba zaplatit daň ve formě zvýšené péče i vstupní ceny. Někdy se však vyplatí začít doplňky, které často studené prostředí koupelny nádherně rozehřejí.

Úvodní obrázek Jingdianjiaju1.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS