26/10
Barevná ložnice v aktuálních odstínech / Barvy v ložnici

Barevná ložnice v aktuálních odstínech / Barvy v ložnici

26. října 2011 v 00.00 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Ložnice je místností domu zpravidla sloužící k odpočinku, relaxaci, nasbírání nové energie a navození příjemného duševního i fyzického stavu. Na psychiku člověka ve velké míře působí barvy, které je tedy nutno kombinovat tak, abychom se v místnosti cítili příjemně, spokojeně a odpočatě.

V moderním designu platí pravidlo „všeho s mírou“, což platí nejen v oblasti vybavení místnosti nábytkem a dekoracemi, ale i v případě barevné výmalby. V ložnici by měly převládat decentní barvy, maximálně složené ze tří barevných kombinací. Ovšem k zachování vysoké decentnosti bychom měli použít maximálně barvy dvě.

Barevnou výmalbu je nutno kombinovat se stávajícím nebo pořizovaným nábytkem, textiliemi a dekoracemi. Pokud místnosti dominuje tmavá šatní skříň, barevné kombinaci se raději zdržme, přednost dejme jednobarevnému provedení, a to nejlépe v barvě bílé či v barvách s jemným nádechem. V případě, že místnosti dominuje nábytek světlý, můžeme v barevné škále i provedení experimentovat. Výmalbu můžeme doplnit vkusnými tapetami, se vzorem či povrchovým reliéfem.

Jsou barvy, kterým bychom se měli vyvarovat

Dle odborníků působí barvy na každého člověka úplně jinak. Ovšem je jasné, že každá barva v každém z nás vyvolává nejrůznější emoce a zároveň působí na naši psychiku ba dokonce i na naše zdraví. O to více psychologie barev platí pro oblast ložnice, kde bychom měli s barvami méně experimentovat a být střízlivější.

Univerzální a zároveň nejpoužívanější barvou je barva bílá, kterou je možné kombinovat a jakoukoli další barvou. Oblíbenost barvy bílé je dána také tím, že barva bílá působí jednak neutrálně a zároveň decentně, jemně, nevinně, čistě … což jsou přívlastky, které jsou pro ložnici jako stvořené.

Z psychologického hlediska je do ložnice vhodná barva oranžová, která má pozitivní vliv na lidskou psychiku. Oranžové odstíny dokáží překonávat a dobře bojovat se stresovými situacemi, zároveň vysílají pozitivní energii, která posiluje tělo i mysl.

zdroj: http://www.barvy-malovani.cz/loznice

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS