6/1
V kuchyni s technologiemi

V kuchyni s technologiemi

6. ledna 2019 v 13.00 , Design , Kuchyně , Nádobí

Sponzorované odkazy:

Ano, v současnosti technologie zasahují opravdu do všech oblastí. Mimo nezůstala ani sféra kuchyně – příprava a vaření pokrmů, stejně jako jejich servírování a stolování.

Studie ukazují, že barva tácu, talíře, či misky může často změnit vaši představu o tom, jak chutná jídlo. Například podávání dezertů na bílém tácu či dezertním talířku zvyšuje jejich sladkost tím, že se zdají na něm barvy dobrot sytější, protože to tak váš mozek vyhodnotí.

Colorterapie

Tyto triky jsou v colortepapii známy. Ale dosud nebyl aplikovány příliš v kuchyni, i když obecná pravda je, že jíme-li z modře zbarvených talířů či servisu s modrými prvky, sníme méně než při stolování s jinými barvami. Stejný efekt má modrá barva i na kuchyňských textiliích, dekoracích a prvcích jejího vybavení.

Již roku 1957 marketingový průkopník Louis Cheskin uvedl, že přidání o 15 procent více žluté až zelené barvy na plechovkách typu 7UP způsobilo, že spotřebitelé vnímali nealkoholický nápoj, jako více citronový, s větší silou citronové chutě.

To je také pravděpodobně důvod, proč Sprite (i když to není barevný nápoj) najdete na trhu jen v barevné láhvi. Anebo také je to dopověď na to, proč jsou všechny dezerty navrženy tak, aby vypadaly tak hezky. Prostě je jasné, že barvy, vzhled a servírování čehokoliv lidský mozek registruje a všechny tyto aspekty mohou změnit vaše vnímání chuti.

Tác s proměnami

A nyní si představte, že jste si připravili špízy a máte možnost servírovat je na jednoduchém bílém plastovém tácu, nebo tácu s obrázkem grilu s hořícími uhlíky. Nepochybně by tác s grilem byl lepší volbou, protože by na něm ještě více vynikla chuť špízů. Eatense tác tak pomáhá přidat atmosféru a podpořit chuť, protože poskytuje možnost volit obrázek na ní vždy tématicky dle toho, co na něm servírujete.

Co je Eatense tác?

Je to tác s dynamickým displejem pod ním. Je vytvořen výhradně pro kuchyni a podávání jídel. Jeho displej je vyroben tak, aby odolal teplu a je vodotěsný. Stává se dokonalým plátnem vašeho servisu a lahodných pokrmů. Ať už je to zmíněný gril s hořícími uhlíky, dekorativní cukrové pozadí pro dezerty, či jiný motiv. Eatense jídlo podpoří vizuálním efektem, a to pak chutná lépe.

Tác Eatense byl prezentován a uveden na trh až v konci roku 2018. Je dodáván s aplikací Eatense, která vám umožní vybrat vzory, textury nebo animace, které se zobrazí na desce. Můžete použít tác i k tomu, abyste vedli stolovníky vedli ke správnému pořadí pokrmů, které na ní uvedete. Nebo můžete tác využít jako interaktivní zprávu – přání ke jmeninám a narozeninám, vyobrazit jméno, citát atp. Tác je hermeticky utěsněn a lze je snadno umýt jako normální nádobí v myčce. Tác má totiž ochrannou horní vrstvou, která odolává teplu pokrmů i myčky, a navíc zabraňuje poškrábání noži a příbory.

Tác se nabíjí také bezdrátově, takže jej kdykoli jej nepoužíváte můžete nabíjet. Tác se stává pomocníkem vašeho servírování a stolování, kde je silným nástrojem. Více o tácu včetně objednávky najdete na Eatense.com.

Video o Eatense můžete shlédnout zde

Zdroj foto: Eatense

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS