26/8
Postýlky pro miminka – dřevěné postýlky

Postýlky pro miminka – dřevěné postýlky

26. srpna 2011 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Výběr postýlky pro novorozence nelze podceňovat, jelikož postýlka slouží těm nejmenším jako útočiště, ve kterém stráví většinu dne. Zde platí pravidlo kvality a komfortnosti, což úzce souvisí s výběrem kvalitní matrace, která je základem dobrého zdraví.

Výběr dětských postýlek je na našem trhu rozmanitý, nejen co se týče stylu a materiálu, ale také druhu. Vybírat můžeme z nabídky klasických dřevěných postýlek, proutěných košíků, kolébek, závěsných postýlek, …

Klasikou stále zůstávají postýlky dřevěné, které nabízejí nejen komfortní poležení, ale také bezpečnost a jistotu. Kvalitní spánek dítěte je do značné míry spojen s matrací, tedy nezbytnou součástí každé dřevěné postýlky.

Při výběru postýlky buďme důkladní a precizní

Standardním typem dětských postýlek jsou postýlky s odnímatelnými příčkami, jejichž rozmístění se řídí dle evropských směrnic. Vybírejme tedy postýlku, kde jsou příčky do sebe vzdáleny v rozmezí 4,5 – 7 cm. To jsou míry, které nedovolí případnému vklouznutí hlavičky mezi příčky. Na trhu se však objevují velmi levné varianty, u kterých jsou příčky od sebe vzdáleny 9 – 10 cm.

Při výběru je dále nutno zkoumat použitý materiál, tedy ošetření dřeva. To by mělo být upraveno přírodními materiály, bez použití toxických barev a laků, jelikož děti velmi rády postýlku okusují.

Důraz věnujeme taktéž hladkosti dřeva, kvalitě opracování. Povrch by měl být hladký, bez sebemenších záděrek, prasklinek či nejrůznějších třísek. Při výběru postýlky z online shopu se povrchové vlastnosti velmi těžko odhalují, v tomto případě je nutné informovat prodejce a nechat si postýlku zkontrolovat.

Standardním vybavením dětské postýlky by měla být i nastavitelná výška matrace, zpravidla se jedná o tři možnosti polohy. Přední bočnice postýlky mohou i nemusí být stahovatelné, výběr záleží na individuálních potřebách každé maminky.

Postýlky s úložným prostorem

Dřevěné postýlky mohou být opatřeny úložným prostorem, který se nachází pod postýlkou, nejčastěji v podobě výsuvného šuplíku. Úložný prostor lze využít nejen na náhradní povlečení do postýlky, ale také na různé doplňky a potřeby pro miminko.

Ačkoli prostor pod postýlkou není příliš vysoký, mnohdy dokáže uschovat poměrně hodně věcí, které by zabíraly místo ve skříni.

zdroj: http://dino.sklep.pl

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS