11/8
Dětský pokojíček: Zařiďte svým dětem krásné dětství

Dětský pokojíček: Zařiďte svým dětem krásné dětství

11. srpna 2009 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Při stavbě nebo pořizování nového domu zpravidla počítáme nejméně s jednou místností navíc, která bude sloužit jako dětský pokojíček. Tato místnost je z hlediska vybavenosti nejobtížněji a nejfrekventovaněji obměňovaným prostorem, který je třeba přizpůsobovat věku dítěte.

Požadavky na dětský pokoj

Vzhled dětského pokoje je nutné změnit s přibývajícími roky dítěte. Do místnosti přibude více praktického nábytku, pracovních ploch, změní se barevnost a interiér místnosti začne s dítětem pomalu dospívat.

Pro ty nejmenší hraje důležitou roli především barevnost pokoje. Převládat by měly barvy veselé a pastelové. S výmalbou stěn se však snažme co nejvíce šetřit, jelikož dítko nám velmi rychle odroste a kreslené pohádkové postavičky na stěnách budou velkým problémem.

Snažme se vyvarovat přílišnému pohádkovému ztvárnění dětského pokoje. Ačkoliv nábytek ve tvaru hlav nejrůznějších pohádkových postaviček vypadá doslova kouzelně, bude pro předškolní dítě téměř noční můrou.

Vybavení dětského pokoje nábytkem

Od narození až po dospělost vystřídá dítko několik typů postelí. V prvních měsících života to může být kolébka nebo houpací koš, poté ohrádková postýlka, s přibývajícími roky dítě chce ulehat do klasické malé dětské postele a o několik let později se již pořizuje postel standardní.

Dětská postýlka by měla být vyrobena z kvalitního materiálu, upraveného netoxickými barvami a laky, a to z důvodu častého okusování postýlky dítětem. Při výběru postýlky dbejme na to, aby byl její povrch hladký, bez sebemenších známek záděrek nebo vystouplých třísek či menších prasklinek.

Základem každého typu postele by však měla být kvalitní matrace, zhotovená nejlépe z antialergického materiálu, jelikož klasický molitan může u většiny dětí vyvolat nepříjemnou alergickou reakci.

Úložné prostory jsou nezbytné

Nedílnou součástí dětského pokoje jsou úložné prostory, kterým by měl být vyčleněn dostatečný prostor. V pokoji by se měla nacházet prostorná šatní skříň, jejíž vnitřek by měl disponovat šatní tyčí, poličkami a šuplíky.

K dalším potřebným nábytkovým kusům patří menší komody, které slouží k ukládání hraček, výtvarných potřeb a v pozdějším věku k uložení školních pomůcek. Mezi oblíbené dětské nábytkové prvky patří nejrůznější druhy nástěnných polic, na kterých si děti vystavují nejcennější poklady.

Velmi praktickým pomocníkem jsou dřevěné nebo plastové krabice, které slouží k ukládání nejoblíbenějších hraček. Krabice je možno jednoduše zasunout pod postel, což je po stránce úklidové i estetické velmi přijatelné.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS