23/2
Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor?

Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor?

23. února 2012 v 00.00, Nádobí

Sponzorované odkazy:

Tlakové hrnce nebývají standardním kuchyňským vybavením každé domácnosti, ovšem je nutno zdůraznit, že představují zdravý a především rychlý způsob vaření. Příprava pokrmů v tlakovém hrnci je velmi šetrná, čímž si potraviny uchovávají prospěšné látky.

Přednosti tlakových hrnců

K největším přednostem tlakových hrnců patří především krátká doba přípravy, která se zkrátí až o 70 % oproti vaření v běžném hrnci. S tím souvisí i úspora energie, čím kratší dobu budeme vařit, tím více ušetříme.

Potraviny si zachovávají všechny významné látky, jsou plné šťávy a chuťově čerstvější. Tlakové hrnce ocení i příznivci zdravého životního stylu a zdravé stravy – pokrmy vařením neztrácejí vitamíny ani minerální látky, zachovávají si svoji „čerstvou“ chuť, jsou šťavnaté a plné látek prospěšných pro lidský organismus.

Nyní si porovnejme jednotlivé značky, které jsou běžně k dispozici na našem trhu. Konkrétně se zaměříme na tlakové hrnce Tefal (prodejny Praha), Tescoma a Fagor (prodejny Fagor).

Tlakové hrnce Tefal

Tlakové hrnce jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli s třívrstvým sendvičovým dnem, které zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla. Možnost nastavení dvou úrovní vaření, a to při nízkém nebo naopak vysokém tlaku. Výrobky jsou vybaveny až sedmi pojistkami, zaručující maximální bezpečnost použití. Tlakové hrnce Tefal lze využívat pro všechny typy vařičů, a to včetně indukce.

Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor? (http://www.homemag.cz)Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor? (http://www.homemag.cz)

Tlakové hrnce Tescoma

Tlakové hrnce jsou rozděleny do různých kategorií, podle vybavenosti, parametrů a ovladatelnosti. Tlakové hrnce ve vyšší řade jsou vybaveny bajonetovým uzávěrem, což usnadňuje manipulaci používání. K dalším přednostem patří tzv. „bio vaření“, díky čemuž lze regulovat tlak uvnitř hrnce, v závislosti na vařeném pokrmu. Tlakové hrnce Tescoma jsou vhodné na všechny druhy sporáků, včetně indukce.

Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor? (http://www.homemag.cz)Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor? (http://www.homemag.cz)

Tlakové hrnce Fagor

Kolekce tlakových hrnců Fagor disponuje zesíleným sendvičovým dnem, jež zaručuje rovnoměrné rozložení tepla. Patentní technologie Plaksteel zaručuje výborný rozvod tepla. K přednostem patří i poloha pracovního ventilu, který slouží pro vypouštění páry, umožňuje snadnou údržbu a jednoduchou manipulaci.

Tlakový hrnec Tefal, Tescoma nebo Fagor? (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.tefal.cz http://eshop.tescoma.cz http://www.e-fagor.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS