20/6
Zahradní slunečníky

Zahradní slunečníky

20. června 2009 v 00.00 , Zahradní nábytek

Sponzorované odkazy:

Zahradní slunečníky jsou především v letních měsících základem každé zahrady a při jejich výběru je nesmírně důležité dodržovat některé zásady, aby vám pak v uvozovkách nepadaly na hlavu. U zahradních slunečníků platí dvojnásob, že design je až na druhém místě – na prvním musí být vždy kvalita společně s funkčností. Šetřit se v této kategorii rozhodně nevyplácí. Zahradní slunečníky mohou být sice příjemným doplňkem, ale při špatném výběru dokážou hodně potrápit.

Jak vybírat

Základním prvkem, na který byste si měli dát při nákupu pozor, je samotné otvírání. Jednoduše řečeno nesmí probíhat roztahování slunečníku jako souboj, kdo je silnější. To do jisté míry ovlivňuje i konstrukce, kterou mají levnější zahradní slunečníky obvykle kovovou s tenkou nohou a drátěnou kostrou. Luxusnější modely pak nabízí zesílené provedení, ke kterému je obvykle dodáván i stojan. Právě na ten si dejte velký pozor. Nechte si vždy vysvětlit, jak funguje a v podstatě stačí použít jen selský rozum a fyziku základní školy, abyste si promysleli, zda může celý slunečník udržet. U některých modelů, které mají zastínit co největší prostory, se objevuje i tvrdé impregnované dřevo, které se v oboru považuje za nejkvalitnější materiál. Co se týče látky na povrchu, tak na té je nejdůležitější nepromokavost, nemačkavost a stálost barev.

Design

Po stránce designu se dají zahradní slunečníky považovat za méně tvárné zahradní doplňky. V podstatě můžete pracovat s materiálem, kdy jsou, jak bylo řečeno, k dispozici různé typy kovů, či dřevo. Kvalitní prodejci už dnes experimentují i s tvary a klasický deštníkový tvar začínají pomalu vytlačovat tzv. lampové slunečníky. Pokud jste hodně odvážní, objevuje se v nabídkách výjimečně i obdélníkový tvar. Bohaté jsou katalogy hlavně, co se týče látek a vzorů, kde se můžete opravdu „vyřádit“. Spíše zajímavostí jsou dnes i moderní potisky samotné kostry a různé ozdoby, které jí naštěstí odebírají klasickou monotónnost a také trochu oživují vzhled zahradních slunečníků. Stále ale platí – nejprve se zaměřte na funkčnost, pak až na vzhled.

zdroj: http://www.abecedazahrady.cz/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS