7/2
Pohovky Runda Samsas Sofa: Představujeme Carla Malmstena

Pohovky Runda Samsas Sofa: Představujeme Carla Malmstena

7. února 2011 v 00.00 , Design , Křesla a sedací soupravy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Dnes si přiblížíme legendární opus švédského mistra Carla Malmstena, jenž je znám jako jeden z nejhlavnějších tvůrců specifického švédského designu. Malmsten se podobně jako jiní zaměřoval na nábytek, zejména interiérový, přičemž základním materiálem mu bylo dřevo, které spojoval se světlými barvami. Tento a další odkazy na švédskou přírodu a kulturní tradice nacházíme napříč celým jeho dílem.

Malmsten se zaměřoval opravdu veškerý sortiment interiérového nábytku a doplňků. Během svého života se podepsal pod více než deset tisíc návrhů, přičemž se zaměřoval zejména na sedací nábytek, stoly, svítidla a další. Co se týče pohovek, stále více trendy se opětovně stává jeho mistrovské dílo nazvané Runda Samsas Sofa. Jeho historie se datuje již do roku 1949, kdy vznikla dvoumístná pohovka, kdežto trojmístná byla uvedena na trh v roce 1960. Od té doby se pohovky řady Runda Samsas Sofa vyrábějí v mnohém provedení, které nicméně všechny bezvýhradně naplňují étos svého mistra Carla Malmstena.

Runda Samsas Sofa opět v módě

Pohovky Carla Malmstena vynikají, jak již bylo řečeno, svou jasnou kombinací dřeva a nápaditého polstrování. Jako takové patří tyto pohovky mezi klasiku sedacího nábytku. Pohovky z kolekce Runda Samsas Sofa si můžete pořídit v rozmanitém barevném provedení. Dominují zejména tmavé či chladné odstíny barev šedé, červené, vínové, modré či zelené, které působí luxusním dojmem, ovšem nouze není ani o naprosté výstřednosti, jakou je například níže uvedená pohovka růžové barvy se sytě červenými puntíky.

Carl Malmsten, který zasvětil svůj život obnově tradičního švédského řemeslnictví, žil v letech 1888 – 1972. Své práci, která vedle designu spočívala ve vedení vlastní firmy a početných vzdělávacích zařízení, kde si vychovával ty nejtalentovanější řemeslníky, se věnoval naplno do posledních chvil. Asi jako každý skutečný mistr.

zdroj: http://www.malmsten.se/about-carl/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS