14/12
Rozkládací pohovky pro každodenní spaní

Rozkládací pohovky pro každodenní spaní

14. prosince 2010 v 00.00 , Křesla a sedací soupravy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Multifunkčnost je pojem, který nabízí praktické využití jednoho předmětu několika různými způsoby. Zdárným příkladem tohoto pojmu je i rozkládací pohovka, která kombinuje spací i sedací nábytek.

K největším přednostem rozkládacích pohovek je úspora místa, kterou ocení především majitelé menších domů či bytů. Rozkládací pohovka by přes den měla poskytovat komfortní posezení v moderním stylu pojetí a přes noc skvělé místo kvalitního odpočinku a příjemného spánku.

Stránka designová i praktická

Pohovka je srdcem obývacího nebo jiného pokoje, tudíž by měla být reprezentativní, elegantní a měla by se barevně i materiálově snoubit s interiérem.

Pokud si pořizujeme rozkládací pohovku za účelem každodenního spaní, měli bychom vsadit na kvalitu. Pořízení takovéto pohovky bychom měli vnímat jako významnou investici, na které závisí naše zdraví. Pokud budeme chtít ušetřit, musíme se smířit s tím, že se každé ráno můžeme probouzet např. s bolestmi zad.

Rozkládací pohovka by měla disponovat dostatečným a optimálním polstrováním, které by nemělo být ani příliš měkké, ale ani tvrdé. Zárukou zdravého spánku je kvalitní podklad (tedy část, na které je položeno tělo spícího).

Výběr materiálu hraje jednu z nejvýznamnějších rolí. Pokud hodláme rozkládací pohovky dennodenně používat nejen na sezení, ale i na spaní, je nezbytně nutné, aby byla vyrobena z nejkvalitnějších materiálů. Výběr materiálu záleží na našem vkusu, kompatibilitě se stávajícím interiérem nebo finančních možnostech každého z nás. Za kvalitní materiál je považována kůže nebo přírodní vlákna (bavlna, hedvábí, len).

Dalším ukazatelem při výběru rozkládací pohovky by mělo být jednoduché a velmi snadné rozložení, které hravě zvládne i žena. S tím souvisí také stabilita pohovky, která jde ruku v ruce s celkovou konstrukcí.

Nabídka rozkládacích pohovek je rozmanitá

Nabídka rozkládacích pohovek je na našem trhu nejen rozmanitá, ale také velmi pestrá. Vybírat můžeme z různých typů, stylů, barev, materiálů nebo designového ztvárnění.

Oblíbené jsou zejména tvary hranaté. Co se týče barev, převládají odstíny přírodních barev. Vítězí však jednoduchost, decentnost, strohost – prvky, které se uplatní ve všech moderních interiérech. Ovšem vybírat můžeme i ze vzorníku motivů květinových, kožešinových imitací nebo barevných geometrických prvků.

zdroj: http://www.ikea.com http://www.kasvo.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS