28/10
Křesla a pohovky, nebojte se experimentovat!

Křesla a pohovky, nebojte se experimentovat!

28. října 2013 v 00.00 , Křesla a sedací soupravy , Obývací pokoje

Sponzorované odkazy:

Určitě se shodneme na tom, že křesla a pohovky patří mezi nejdůležitější vybavení každého obývacího pokoje. Mnoho z nás na nich tráví značnou část dne, bezesporu se na nich posadíte při pěkném večeru s přáteli či rodinou a měl by to být kus nábytku, podle kterého se formuje zbytek obývacího pokoje.

Na trhu existuje nepřeberné množství křesel a pohovek z nejrůznějších materiálů, ovšem většina z nich jsou si neskutečně podobná a musíme říct, že konzervativní až nudná. Pokud ale hledáte něco originálního, co by místnosti dodalo šmrnc a nebojíte se alespoň trochu odvázat, máme pro vás několik tipů, které by vás mohli zajímat.

Autoban Box Sofa – Seyhan

Začněme elegancí, na kterou se bezesporu bude ptát jakákoliv návštěva ihned, jakmile ji spatří. Představujeme vám pohovku s názvem Autoban Box Sofa, pod kterou se podepsal portugalský designér Seyhan. S nádechem minulosti rozvíří ve vašem obývacím pokoji pohodou a inspirativní náladu.

Pohovka Autoban Box Sofa – betterlivingthroughdesign.comPohovka Autoban Box Sofa – betterlivingthroughdesign.com

Quilt Sofa and Armchair – Ronan Bouroullec a Erwan Bouroullec

Z minulosti zabrousíme alespoň trochu do budoucnosti, následující extravagantní sestavu pohovky a křesla s názvem Quilt Sofa and Armchair mají na svědomí návrháři Ronan Bouroullec a Erwan Bouroullec. Pokud chcete vás obývací pokoj zařídit odvážně a moderně, podobný kousek by vám v místnosti rozhodně neměl chybět. A to nebudeme zmiňovat, že už od pohledu vypadá tato sestava velmi pohodlně.

Pohovka – Quilt Sofa and Armchair – Autoban212.comPohovka – Quilt Sofa and Armchair – Autoban212.com

Do-lo-rez Modular Sofa – Ron Arad

Od moderny přecházíme ještě o trochu výš, jelikož se vrhneme na pohovku s názvem Do-lo-rez Modular Sofa od designéra Rona Arada kterou jen tak nikdo nepřehlédne. Zmínit musíme extravagantní tvar a také barevné složení. Pokud po takovémto kousku toužíte, musíme vás ale upozornit, že budeme muset sáhnout poněkud hlouběji do kapsy.

Pohovka Do-lo-rez Modular Sofa – mattermatters.comPohovka Do-lo-rez Modular Sofa – mattermatters.com

Cantilever Sofa – Noah Packard

A vrátíme se zpět k eleganci, jelikož si představíme jednoduchou pohovku s názvem Cantilever Sofa, která je zároveň vybavena i stolkem na odkládání knihy, láhve s vínem, prakticky čehokoliv, co na sofa potřebujete. Nicméně ani tento kousek ve vašem obývacím pokoji nezanikne.

Pohovka Cantilever Sofa – betterlivingthroughdesign.comPohovka Cantilever Sofa – betterlivingthroughdesign.com

zdroj: betterlivingthrou­ghdesign.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS