30/6
Kožené sedací soupravy / Investice, která se vyplatí!

Kožené sedací soupravy / Investice, která se vyplatí!

30. června 2009 v 00.00 , Křesla a sedací soupravy

Sponzorované odkazy:

Sedací soupravy patří k dominantám a nezbytnému vybavení obývacího pokoje, jenž slouží svým majitelům především k odpočinkové činnosti a společenským událostem.

Na tuzemském trhu můžeme vybírat ze široké nabídky kožených sedacích souprav různého barevného a kvalitativního provedení, ve všech velikostech a tvarech.

Výběr je však omezen prostorovými možnostmi daného interiéru. Vybírejme tedy takovou velikost sedací soupravy, která nám nebude bránit ve volném průchodu a nebude tvořit zbytečné a nepříjemné bariéry.

Současné designové trendy se soustřeďují na exkluzivnější materiálové provedení sedacích souprav, ke kterým patří v prvořadě kůže. Tento velmi moderní a oblíbený přírodní materiál se snadno přizpůsobuje klimatickým podmínkám daného interiéru, čímž v plynoucím čase nabírá na kvalitě.

K přednostem kožených sedacích souprav patří velmi snadná údržba, měkkost a hebkost povrchu, který nepřitahuje prach a v sedačce se proto nedrží roztoči, bakterie ani žádné jiné nečistoty.

Prvotní usednutí do sedačky působí mírně studeným dojmem, což se však během několika málo sekund přemění ve velmi hřejivý kontakt.

Cena kožených sedacích souprav bývá několikanásobně vyšší oproti svým čalouněným sestrám, nicméně prvotní investice se nám během několika málo let navrátí.

Tuzemský trh nabízí neuvěřitelnou barevnou škálu kožených sedaček, k nejoblíbenějším barvám patří bílá, vanilková, krémová, žlutá, béžová, červená, čokoládová a černá. Světlé odstíny kožených sedacích souprav však nejsou doporučovány v domácnostech, ve kterých se vyskytují malé děti.

V prostorných místnostech se budou skvěle vyjímat sedačky tmavších odstínů, naopak do menších prostor bychom měli volit kožené sedací soupravy v odstínech světlých.

Barevně by měla sedací souprava ladit s daným interiérem. Přizpůsobit bychom se měli především podlaze a převládajícím nábytkovým odstínům.

Design sedacích kožených souprav se přizpůsobuje současným moderním trendům. Převládají modely disponující jednobarevností, jednoduchostí a elegancí.

Kožené sedací soupravy zpravidla disponují elegantními kovovými nebo mohutnými nízkými dřevěnými nožičkami, které dotváří celkový exkluzivní vzhled kožené sedačky.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS