25/4
Potahy na sedací soupravy

Potahy na sedací soupravy

25. dubna 2011 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Křesla a sedací soupravy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Potahy na sedací soupravy představují jednoduché a cenově dostupné řešení, jež přispívá k celkové estetice nejen samotné sedačky, ale také celého interiéru.

K největším přednostem potahů na sedací soupravy patří jejich estetický smysl, který umožňuje udělat ze staré sedačky novou, za minimální náklady. Starou sedačku můžeme vyměnit za novou, nebo ji nechat potáhnout od čalouníka, což se v obou dvou případech značně prodraží. Řešením jsou snímatelné potahy, díky kterým za krátkou dobu vykouzlíme exkluzivní kousek nábytku.

Snímatelné potahy jednoduše vyměníme sami, nepotřebujeme žádnou odbornou pomoc. Díky poměrně nízkým nákladům můžeme barvu sedačky měnit dle aktuální nálady nebo potřeby, ba dokonce existují i potahy vícebarevné, vzorované.

Správný výběr

Potahy na sedací soupravy musíme vybírat s velkou pozorností. Důraz je třeba klást nejen na vzhled, ale také na materiál, ze kterého je potah vyroben. Kvalit materiálu ovlivňuje celkový dojem sedací soupravy a údržbu.

Výběr potahů na sedací soupravy je rozmanitý, nabídka zahrnuje širokou škálu barevného provedení, vzorů, materiálů, díky čemuž si může vybrat opravdu každý zákazník.

Potahy na sedací soupravy zpravidla bývají univerzální, lze je tedy umístit na libovolnou sedačku, bez jakýchkoli úprav. Nabídka zahrnuje řasené napínací potahy, které vytvářejí bohatý dojem a vysoká komfort sezení. Druhým typem jsou napínací potahy elastické, které splynou se sedačkou – tento typ potahů je modernější, exkluzivnější a přirozenější.

Údržba potahů

Údržba potahů na sedačky je závislá od materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Vybírejme si tedy takové potahy, které jsou vyrobeny z kvalitnějších a odolnějších (pevnějších) materiálů, které dobře vstřebávají prach a nečistoty. Potahy na sedačky lze prát klasicky v pračce, i při vyšších stupních, některé lze sušit v sušičce.

K nejžádanějším potahům patří bavlněné, které disponují velmi dobrou cenou a jsou tak dostupné pro širší spektrum zákazníků. K jejich nevýhodám však patří kratší životnost, která je způsobena nižší odolností.

Potahy z mikrovlákna a mikroplyše naopak nabízejí dlouhou životnost, jsou velmi příjemné na dotek a také se poměrně dobře udržují.

Vysokou kvalitu nabízejí potahy kožené, které jsou také velmi pevné, ovšem jsou poměrně náročné na údržbu. Alternativou kůže jsou potahy z koženky, které jsou cenově dostupné.

Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)Potahy na sedací soupravy (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.ikea.com/cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS