6/10
Dětská jídelní stolička

Dětská jídelní stolička

6. října 2010 v 00.00, Kuchyně, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Nesmírně důležitou součástí správného vývoje dítěte, a to již od nejútlejšího věku, je správné sezení a jídelní návyky. Oba dva tyto předpoklady dokáže zajistit jídelní židlička, která by tudíž měla disponovat kvalitním provedením.

Požadavky na jídelní dětskou židličku

• kvalita opěradla – opěradlo musí podpírat dítěti celou plochu zádíček, aby nedošlo k fyziologickému zakřivení páteře

• výška židličky – respektive výška opěradla (na trhu jsou jídelní židličky, jejichž opěradlo končí v půli dětských zádíček, čímž může docházet k zakřivení páteře)

• stabilita – vybírat bychom měli židličky, které jsou stabilní a pevné (pro vyšší bezpečnost dítěte)

• bezpečnostní pásy – předejdeme možnému pádu dítěte (pětibodový pás)

• polohovatelnost – pro kvalitu a pohodlí konzumace dítěte (pro děti nesedící je vhodná poloha v pololehu, později v klasickém sedu)

• snadná údržba – vybírejme židličku vyrobenou ze snadno omyvatelných materiálů, popř. s možností odnímatelného potahu (polstrování)

Dětská jídelní stolička (http://www.homemag.cz)

Jídelní židličky dle materiálu

Jídelní židličky ze dřeva patří stále k nejžádanějšímu dětskému jídelnímu nábytku, a to z několika důvodů. Dřevo patří ke stabilnímu materiálu, s dlouhotrvající a udržitelnou hodnotou, navíc se jedná o ekologicky šetrný produkt.

Komplet jídelní židličky je zpravidla složen ze dvou samostatných částí – ze židličky a stolečku. Ve fázi, kdy je nutné dítě krmit, je sedací část upevněna na stolku, později, když je dítě schopno samostatně nebo s menší asistencí konzumovat potraviny, sedí v židličce, za stolkem (jídelním pultíkem). Židlička se stolečkem nemusí nutně sloužit pouze jako jídelní set, nábytek lze využít i na hraní, kreslení, tvořivé činnosti, apod.

K oblíbeným patří tzv. „rostoucí židličky“, které disponují posuvným sedákem a posuvnou opěrkou nohou. Dle velikosti dítěte posouváme sedák i opěrku po dřevěných bočnicích, výškově tedy přizpůsobíme velikosti dítěte. Cena dřevěných židliček je závislá především na použitém materiálu, značce a stylu. Nejlevnější varanty můžeme zakoupit zhruba kolem 1 000 Kč, zpravidla jsou vyrobeny z borovicového dřeva, naopak ty dražší modely se vyrábějí u dubu nebo buku.

Materiály stoliček a další

Jídelní židličky z plastu jsou oblíbené zejména díky praktickému využití, velmi snadné údržbě, mobility a jednoduchého skladování. K jejich přednostem také patří atraktivní vzhled, který je oproti židličkám dřevěným nesrovnatelně výraznější. Plastové jídelní židličky jsou vhodné do moderních a flexibilních interiérů, kterým můžeme podřídit nejen styl, ale i barevné provedení jídelní židličky.

Nabídka zahrnuje několik různých stylů jídelních plastových židliček, a to ve škále od nejjednodušších modelů až po složitě a detailně promyšlené druhy. Při výběru bychom však měli zohlednit především jejich kvalitu a dát přednost středně drahým, propracovanějším druhům. Židlička by tedy měla disponovat bezpečnostním pásem, nastavitelnou opěrkou zad a sedáku či odnímatelným pultíkem.

Jelikož patří plast mezi jedny z nejlehčích materiálů, je nutné dát přednost plastovým židličkám kombinovaným s kovem. Stabilitu a pevnost zaručí plastová židlička s kovovou konstrukcí (základnou), která poskytne dítěti vyšší bezpečnost.

Dětská jídelní stolička (http://www.homemag.cz)Dětská jídelní stolička (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.aaahracky.cz/…212_220.html http://www.tvujdum.cz/…ejmensi.aspx foto: http://www.flickr.com/…e/hermanboer http://www.flickr.com/…28390932@N07 http://www.flickr.com/…44089616@N08 http://www.flickr.com/…s/gracobaby/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS