11/8
Kuchyňská linka musí být intenzivně osvětlená

Kuchyňská linka musí být intenzivně osvětlená

11. srpna 2010 v 00.00 , Kuchyně , Svítidla

Sponzorované odkazy:

Kuchyň bychom mohli charakterizovat jako místo, ve kterém se prolínají nejen rozmanité vůně, ale také chutě. Vykouzlit chutný pokrm však vyžaduje několik vyspělých technologií, mezi kterými nesmí chybět ani správné a především intenzivní osvětlení.

Hlavním bodem kuchyňského osvětlení bude světlo centrální, které by se mělo nacházet veprostřed místnosti. Centrální osvětlení by mělo osvítit celý prostor, avšak při detailních pracích, jako je vaření, příprava pokrmů nebo mytí nádobí, není dostačující.

Pracovní osvětlení

Pracovním osvětlením je myšleno osvětlení, které se nachází těsně nad pracovní plochou. Menší typy světel se rozmisťují nad místa, která jsou nejfrekventovanější nejen pro přípravu jídel, ale také pro další detailní práce. Nejčastějším místem, pro umístění pracovních osvětlení, jsou horní skříňky, respektive jejich spodní část.

Nabídka pracovních kuchyňských světel je rozmanitá, můžeme vybírat z klasických, které se připevní přímo na spodní stranu skříňky ( tzv. pisazená světla) nebo z luxusních, zabudovaných. K nejčastějším a nejvyužívanějším přisazeným světlům patří typy disponující trubicovými žárovkami, doplněné moderním nebo klasickým krytem.

K moderním a exkluzivním typům patří LED pásky, které fungují na principu samolepícího efektu. K jejich přednostem patří především snadná aplikace a široká dostupnost.

Klasikou jsou světla bodová

Kuchyňskou linku můžeme velmi dobře osvítit i bodovými světly, které lze upevnit všude tam, kde je to potřeba. K jejich výhodám patří možnost aplikace světla, dle aktuální potřeby nebo požadavku. K výhodám bodových světel patří jejich všestranné a rozmanité využití. Můžeme je použít k upevnění nejen na skříňky, ale také na strop, na poličky nebo barovou lištu.

Výběr správného osvětlení

Výběr toho správného kuchyňského osvětlení je velmi složitý, řídit bychom se měli různými detaily.

K nejdůležitějším prvkům, které určují výběr správného osvětlení patří:

• styl kuchyňské linky
• materiál kuchyňské linky
• barva kuchyňské linky
• obklady (materiál, barva, povrchová úprava)
• přítomnost dalších světel
• denní osvětlení

zdroj: http://www.led-zarovky-svitidla.cz/…iti-faq.html http://www.svet-svitidel.cz/bodova-svitidla www.svet-svitidel.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS