23/7
Masivní zahraní nábytek spojuje design s kvalitou

Masivní zahraní nábytek spojuje design s kvalitou

23. července 2010 v 00.00 , Zahradní nábytek

Sponzorované odkazy:

Bez zahradního nábytku se dnes již neobejde žádná moderní a plnohodnotná zahrada. Nábytek však nevyplňuje pouze zahradní prostory, ale také ostatní venkovní místa, ke kterým patří terasy, pergoly nebo balkóny. Zahradní nábytek si pořizujeme především za účelem odpočinku, relaxace nebo k příjemnému posezení s přáteli.

Náš trh nabízí široký sortiment zahradního dřevěného nábytku, v nabídce nalezneme vedle stolů a židlí také lavice, lehátka, příruční a odkládací stolky, podnožníky, polohovací lehátka nebo bary.

K přednostem dřevěného nábytku patří především jeho vizuální podoba, jenž se dokonale snoubí s každým exteriérem. Díky přírodnímu vzezření dokáže dřevěný nábytek zapadnout do všech typů zahrad, v nichž se harmonicky začlení a působí přirozeně.

Jak nejlépe vybrat dřevěný nábytek?

Dřevěný nábytek disponuje zpravidla mohutnější konstrukcí a masivnějším vzhledem, než je tomu např. u nábytku plastového. Jeho výběr je tudíž nutno přizpůsobit především prostorovým možnostem zahrady nebo pergoly. Kompletní sestava dřevěného nábytku je řízena především prostorovými možnostmi, ne do všech zahrad se vejde stůl se šesti židlemi, příručním stolkem a lehátkem.

Dalším předpokladem pro správně zvolený dřevěný nábytek je uživatelský komfort, který by nám měl nabídnout především pohodlí. Z toho vyplývá, že je dobré, před samotnou koupí, si zahradní nábytek otestovat. Vyzkoušejme, zda nám vyhovuje šíře sedáku, výše opěry zad, nosnost, stabilita či umístění područek.

Křesla nebo židle by měly jít bez problému zasunout pod stůl, překážkou by neměly být jejich područky. K důležitým aspektům patří i stabilita nábytku, měl by pevně sedět na podlaze a nebýt vrtkavý.

V případě dřevěného nábytku je důležitý i jeho povrch, který by neměl vykazovat žádné známky tmavých či vyhnilých suků. Povrch by měl být čistý a hladký, bez sebemenších známek vyteklé pryskyřice.

Vybíráme materiál

Dřevěný nábytek se velmi často vyrábí z měkkých dřevin, a to nejčastěji z borovice či smrku. Kvalitnější, ale o to dražší dřeviny používané k výrobě dřevěného nábytku jsou buk, dub nebo modřín.

Ačkoliv tuzemské dřeviny patří k velmi kvalitním, jsou pro českého zákazníka poměrně drahé, tudíž není divu, že jsou nahrazovány lacinějšími, tuzemskými dřevinami. Ke kvalitním exotickým dřevinám patří např. teak, cedr nebo bambus, jenž disponují vysokou kvalitou i pevností, přijatelnou cenou a dlouhodobou životností.

Dřevo, jako přírodní materiál vyžaduje speciální údržbu, která spočívá v pravidelné a důkladné péči. K očistění dřevěného nábytku je nutné použít speciální čistící prostředky, které dřevo neponičí, ba naopak mu dodají potřebné živiny.

zdroj: http://www.e-zahradni-nabytek.cz http://www.nabytek-aldo.cz http://www.e-zahradninabytek.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS