2/5
Povlečení na postele – ložní povlečení

Povlečení na postele – ložní povlečení

2. května 2009 v 00.00 , Bytový textil

Sponzorované odkazy:

Spánek tvoří nedílnou součást našeho života a patří k velmi oblíbeným lidským činnostem. Na základě studií bylo zjištěno, že člověk prospí jednu třetinu svého života, což by nás mělo motivovat k vysoké kultuře spaní. K důležitým faktorům, které mohou ovlivnit kvalitu spánku, patří výběr kvalitního ložního povlečení.

Výběr povlečení

Výběru povlečení na postele věnujme zvýšenou pozornost, vybírejme povlečení z kvalitních, pevných materiálů, které nám budou příjemné na dotyk. Zaměřme se na povlečení z přírodních materiálů, které disponují vysokou savostí, nepřitahují prach, nekloužou z povrchu těla, jsou vzdušné a stálobarevné. Z praktické hlediska upřednostňujeme povlečení, které je vybaveno zapínáním na zip, čímž si usnadníme práci při povlékání a předejdeme častému, samovolnému rozepínání knoflíčků.

Design a materiál

Tuzemský trh nabízí neuvěřitelnou škálu ložního povlečení v nejrůznějším materiálovém a barevném provedení. Vždy však vybírejme takové kombinace barev, které se budou dokonale snoubit s celkovým ložnicovým interiérem a zařízením. Nabídka ložního povlečení je na českém trhu opravdu široká, vybírat můžeme z nepřeberného množství barev a vzorů, které odpovídají moderním trendům bydlení.

K oblíbeným typům patří saténové povlečení, které disponuje vysokou lesklostí, jemností a elegancí. K nevýhodám však patří přílišná skluznost z povrchu těla a potažmo i z postele. Alternativou je povlečení z bavlněného saténu, které je vyrobeno z vysoce kvalitní bavlny, jenž neklouže, nechladí a neelektrizuje.

V řadě českých domácností jsou lůžkoviny oděny do bavlněného povlečení, které je velmi příjemné v kontaktu s lidským tělem, nedráždí pokožku a snadno se udržuje. Kvalitní bavlna je vysoce odolná proti oděru, disponuje barevnou stálostí, avšak i příliš vysokou mačkavostí.

Krepové povlečení si svoje výsostné postavení získalo především pro velmi snadnou údržbu, při které není vyžadováno žehlení. K dalším přednostem patří výborná savost, dobré tepelně izolační vlastnosti a příjemný kontakt s lidským tělem.

Údržba

Dříve, než oblékneme lůžkoviny do nově zakoupeného povlečení, vyperme ho. Z povlečení tak odstraníme zbytková barviva, která by se mohla vpít do prostěradla či pyžama a chemikálie, které by mohly u citlivějších osob vyvolat alergickou reakci kůže. Dlouhodobé životnosti, zachování barevnosti a krásného vzhledu docílíme tím, že povlečení budeme prát obrácené na rubovou stranu a zapnuté. Povlečení na postele můžeme prát v pračce při nižších i vyšších teplotách, dle materiálového složení a doporučení výrobce.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS