27/4
Postele z masivu

Postele z masivu

27. dubna 2009 v 00.00 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Dřevo patří k nejstarším stavebním a zpracovatelským materiálům, které se lidstvo naučilo využívat ve svůj prospěch. Od nepaměti se dřeviny využívají k výrobě kuchyňského nádobí, příborů, měchaček, hudebních nástrojů, papíru, lodí a v nespolední řadě k výrobě nábytku.

Postele z masivu disponují trvalou hodnotou, která zaručuje příjemný, zdravý a klidný spánek až po několik generací. Postele vyrobené z kvalitních masivních dřevin disponují celou řadou předností, ke kterým patří dlouhá životnost, nádherná vůně, vysoká kvalita materiálu, estetika, stabilita a pevnost. Postele z masivu pozitivně působí na psychiku člověka, přispívají k vyváženému udržení vzduchové vlhkosti, napomáhají pohlcovat pachy a představují ekologický produkt v domácnosti.

Naopak největším nepřítelem pro postele z masivu je zvýšená vlhkost a nadměrně suchý vzduch, jenž mohou způsobit nežádoucí bobtnání nebo nadměrné smršťování, v některých případech mohou tyto nežádoucí faktory vyvolat změnu barvy. Masivní postele se vyrábějí v různých materiálových kombinací, ve spojení s dřevotřískou, laminem či kovem.

Vedle rustikálních, venkovsky působících postelí nalezneme v základní nabídce každého výrobce masivní postele, které disponují jednoduchostí, jemnými a ladnými prvky, které perfektně vyniknou v moderních interiérech.

Nejčastěji používané dřeviny k výrobě postelí

Borové dřevo

Nejtypičtějším materiálem pro výrobu masivních dřevěných postelí je borovice, jejíž barevný odstín zhruba během tří let ztmavne až o dva odstíny. K největším přednostem borového dřeva patří pevnost, pružnost a zároveň měkkost. Postel, vyrobená z borovice, nevyžaduje zvláštní péči a navíc nás okouzlí velmi příjemnou vůní.

Smrkové dřevo

Elegantním ložnicím, které se nesou v duchu modernosti, sluší postele z masivního smrku, jehož barva je smetanově bílá až jemně nahnědlá a typickým rysem jsou výrazné letokruhy. Smrk patří k nejpoužívanějším jehličnanům, které se používají k výrobě nejen postelí, ale i ostatního nábytku.

Bukové dřevo

Postele z masivu bukového dřeva vynikají svým výjimečně kvalitním zpracováním, pevností, tuhostí a vysokou oblíbeností mezi zákazníky. Bukové postele neztrácejí na kráse ani po několika letech.

Povrchová úprava postelí z masivu

Povrchovou úpravou, nábytku z masivu, nesmí být omezeny přírodní vlastnosti dřeva a nesmí se zamezit jeho prodyšnosti.

K základním povrchovým úpravám patří bezbarvý i odstínový lak, který chrání postel před nežádoucím povrchovým opotřebením či poškozením.

Kvalitní povrchovou úpravu nabízí vosk, který bývá pro tyto účely vyroben na bázi přírodních rostlinných složek. Voskovaný povrch je odolný proti vodě, disponuje hedvábnou jemností, je příjemný na dotyk a nezávadný k lidskému zdraví. Voskové nátěry harmonizují s různými druhy dřeva, jimž dodávají individuální vzhled a u některých typů dřevin zvýrazní kresbu letokruhů.

Postele z masivu patří již po několik desetiletí k produktům, které nacházejí a nacházet stále budou svoje dominantní postavení v řadě českých ložnic.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS