20/10
Nábytek pro studenty aneb jak správně zařídit studentský pokoj

Nábytek pro studenty aneb jak správně zařídit studentský pokoj

20. října 2009 v 00.00, Nábytek

Sponzorované odkazy:

Výběr nábytku pro studenty patří k nejobtížnějším situacím při zařizování a vybavování interiéru. Rodiče mají o finální podobě dětského nebo studentského pokoje zpravidla úplně jinou představu než jejich děti, tedy obyvatelé daného prostoru. Jelikož nábytek nebudou užívat rodiče, nýbrž jejich děti, je dobré nechat výběr nábytku alespoň částečně na nich.

Nábytek pro studenty aneb jak správně zařídit studentský pokoj (http://www.homemag.cz)

Co v pokoji nesmí chybět

Nábytek hraje ve studentském pokoji velmi důležitou roli, proto je zapotřebí zvolit takový typ nábytku, který bude nejen funkční, ale i praktický. Studentský pokoj je zpravidla využíván jako pracovna, tudíž bychom měli velkou pozornost věnovat pracovnímu nebo psacímu stolu.

Pracovní stůl by měl být nejlépe umístěn u zdroje denního světla, tedy pod oknem nebo v těsné blízkosti okna. Při výběru pracovního stolu mysleme na to, že zároveň bude sloužit jako stůl psací, tudíž je zapotřebí volit dostatečně velkou pracovní desku. Plnohodnotná pracovní činnost by měla být u psacího stolu v rozsahu 60×60 cm, zbývající místo můžeme využít na umístění počítače, stolní lampičky či různých stojacích poliček nebo šuplíků na papíry, sešity a učebnice. Klávesnici od počítače je z hlediska úpory místa vhodnější umístit na výsuvný šuplík, který se nachází pod deskou stolu.

Nábytek pro studenty aneb jak správně zařídit studentský pokoj (http://www.homemag.cz)

Židle i šatní skříň

K psacímu stolu patří samozřejmě židle, a jelikož na ní student stráví poměrně dosti času, měla by splňovat obecně uznávané kritéria. Sezení na nekvalitní židli může vyvolat různé zdravotní potíže, kterými jsou nejčastěji bolesti zad, bolesti hlavy a nesoustředěnost, což se negativně odráží na celkové produktivitě práce. Vybírejme židli, která disponuje ergonomicky tvarovaným sedákem, polohovacími područkami a opěradlem vybaveným nejlépe přítlakovou mechanikou, která umožňuje správné držení páteře, což přispívá ke zdravému sezení.

Nezbytnou nábytkovou součástí studentského pokoje je šatní skříň, která slouží nejen k uložení oblečení, ale i školních potřeb. Dle interiéru a členění studentského pokoje vybíráme vhodný typ šatní skříně, která může být volně stojací nebo vestavěná. K podstatným aspektům při výběru skříně patří její vnitřní spořádání, kde je důležitá přítomnost šatní tyče, několik polic a šuplíků. Design a výběr materiálu záleží především na vkusu studenta a do jisté míry i na skloubení stylu s ostatním nábytkem a interiérovým vybavením. Pokud je to možné, je vhodnější vybírat nábytek do studentského pokoje stejný, tedy z jedné série nebo kolekce.

Nábytek pro studenty aneb jak správně zařídit studentský pokoj (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.dumabyt.cz/…a_19975.html

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS