21/10
Venkovní osvětlení: Zapuštěná světla, ponorné reflektory, solární světla a další

Venkovní osvětlení: Zapuštěná světla, ponorné reflektory, solární světla a další

21. října 2009 v 00.00 , Svítidla

Sponzorované odkazy:

Při zařizování exteriéru domu nesmíme zapomenout na instalaci osvětlení, které tvoří jeden z nejdůležitějších prvků venkovního vybavení. Venkovní osvětlení nemusíme umisťovat pouze na zeď domu, dnešní vyspělá technologie nám umožňuje rozmístit osvětlení po celé zahradě. A tak se můžeme setkat se světly, které jsou zapuštěná do země, připevněná na plotě, zabudovaná v dlaždicích kolem bazénu, zavěšená na stromech či pergolách nebo postavená na balkoně či terase.

Výběr správného venkovního osvětlení

Výběr venkovního osvětlení, stejně jako výběr ostatních bytových doplňků a nábytku, odráží vkus a styl lidí, kteří v domě žijí. Při výběru osvětlení do exteriéru vybírejme opravdu ta světla, která jsou určena pro venkovní užití. Tato svítidla musejí disponovat specifickými parametry, ke kterým patří vysoká odolnost vůči nepříznivému počasí, prachu a špíně. K velmi praktickým typům venkovního osvětlení patří LED diodová svítidla, která disponují dlouhodobou životností, vysokou úsporností a příjemným osvětlením.

K praktickým venkovním svítidlům patří zemní zapuštěná světla, která nikde a nikomu nepřekážejí a jsou vysoce odolná. Světla můžeme zapustit do zdi domu, do dlažby, do plotu, obložení bazénu, apod. Mezi venkovní osvětlení můžeme zařadit i ponorné reflektory, které jsou určeny do vodního prostředí, tedy do míst, ve kterých budou stále pod vodou. Ponornými reflektory osvětlujeme zahradní jezírka, kašny, bazény nebo umělé vodní nádrže. K oblíbeným typům venkovního osvětlení patří solární světla, která získávají energii z denního světla a slunce. Se západem slunce se solární světla začínají pomalu probouzet k životu a poskytovat nám osvětlení zdarma.

Výhody venkovního osvětlení

Venkovní osvětlení napomáhá členům domácnosti volně se pohybovat po zahradě či exteriéru domu za tmy. Světlo zpravidla využíváme při večerním posazení s přáteli na terase, při grilování nebo při noční koupeli v bazénu. Venkovní světla také poskytují orientaci při návratu domů v pozdních večerních hodinách nebo naopak při odchodu z domu v brzkých ranních hodinách.

Vedle praktické funkce splňují venkovní osvětlení i funkci designovou, vhodné osvětlení dodá zahradě novou podobu a styl. K příjemným designovým záležitostem patří orientační světýlka, která mohou lemovat cestičku v zahradě, chodník či terasu. K designovým prvkům také patří nasvícení zahradní zeleně, menších druhů stromků a keřů, což působí velice příznivě na lidské oko.

zdroj: http://www.novinky.cz/…-vecery.html

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS