19/2
Barva roku 2021? Jsou rovnu dvě!

Barva roku 2021? Jsou rovnu dvě!

19. února 2021 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Design , Domácí spotřebiče , Křesla a sedací soupravy , Nábytek , Nádobí , Sklo , Stavba a rekonstrukce , Stoly a stolky , Svítidla , Zahradní nábytek

Sponzorované odkazy:

Barvami roku 2021 se staly Ultimate Grey a svítící žlutá. Toto roční manželství barev sděluje do světa poselství síly a naděje, které je trvalé i povznášející. Jsou to dvě nezávislé barvy, se jako dva různé prvky spojují.

Pantone Color of the Year 2021 je dvojka jemné šedé s jasně žlutou. Je to spojení praktické a pevné, ale zároveň hřejivé a optimistické. Těmito barvami se v roce 2021 píše příběh barev, který klade důraz na hlubší pocity, ohleduplnost a s příslibem něčeho slunečného a přátelského. A to svět v pandemickém zápolení potřebuje.

Kontrasty ve spojení

Illuminating Yelow je jasná, veselá a hřejivá žlutá, naplněná solární energií. Oproti tomu Ultimate Grey je symbolem pevných a spolehlivých prvků, které jsou věčné a poskytují pevný základ.

Pět barevných palet s barvami roku

Pantone vytvořil pětici palet barev kombinující barvy roku 2021, přičemž každá paleta vyjadřuje jinou náladu. Tyto palety ovlivní módu, design, průmysl s nábytkem, automobily, kancelářskými a domácími potřebami, elektroprůmysl se spotřebiči, chemický průmysl s barvami a laky, interiérový design a mnohý další odvětví.

paleta Voliéra

Barva palet Voliéra

Voliéra je živé a radostné seskupení barev symbolizující živé a poutavé bohaté ptačí peří. Ultimate Grey přináší do této pozitivní palety veselých jasů přirozený prvek, který zahrnuje Illuminating Yelow, zatímco kontrast vznešené bílé Cloud Dancer dodává drama.

paleta Osvícení

Paleta Osvícení

Povzbuzující hypnotický prostor, který rozšiřuje naši mysl do jiné dimenze. Mladistvý a budoucí barevný příběh v osvícení stimuluje naši touhu jít za zenit. Spojení Ultimate Grey a Illuminating Yelow je sdružením moudrosti a zkušenosti s naší touhou jít stále vpřed směrem k novým způsobům myšlení a odhalení nových pohledů, zatímco stříbřitě metalický Lead Crystal dodává třpyt měsíčního světla.

paleta Intrika

Barevná paleta Intrika

Intrika je podmanivou směsicí barev a zahrnuje spojení různých vlivů. Je neobvyklá a energicky individualistická, ale zároveň se stává univerzální přitažlivostí. Zvyšuje sezónní výdrž Intriky přidáním pevné a spolehlivé Ultimate Grey a jasně žluté Illuminating, symbol žlutého tónu slunečního světla.

paleta Orbitální

Paleta Orbitální

Horlivost zkoumat mezihvězdné cestování se odráží v Orbitální paletě – paletě plné třpytivých kovových tónů nalezených v hypnotizujících galaxiích vesmíru. Zlatý obraz Luxe Lemon jiskří vitalitou, zatímco Chrome napodobuje zářivý záblesk hvězd.

paleta Slunce a stín

Barevná paleta Slunce a stín

Pružný odstín Ultimate Grey a nadějný odstín Illuminating Yelow dodávají sílu a pozitivitu paletě pozemských odstínů. Nestárnoucí a barevný příběh ve Slunci a stínu přináší příběh primitivní krásy, která nás obklopuje.

Jak používat barvy roku 2021 v designu a interiéru?

  • Ultimate Grey a Illuminating Yelow jsou skvělou kombinací pro nastavení nálady v jakékoli místnosti vaší domácnosti.
  • To dodává bydlení kus slunečního svitu a pozitivity.
  • Yelow Illuminating s Ultimate Grey u bytových textilií – stolních, ložních, závěsů, záclon, polštářů, koberců a přeložek a u dekorací i dekorativních prvků dodává příbytku vitalitu a živost.
  • Lakování předních dveří zářivě žlutým osvětlením vyjadřuje vřelé a uvítací gesto, podporované pevnou a spolehlivou barvou Ultimate Grey v exteriéru. Ideální kombinace pro každou pracovnu, obývací prostor s Ultimate Grey, která poskytuje pevný základ a Illuminating Yelow, jež zvyšuje sebevědomí a intuici.
  • Spojení barev, které vám doma osvětlí cestu k intelektuální zvědavosti, originalitě a vynalézavosti s otevřenou myslí.

O Pantone Color Institute

Pantone Color Institute je obchodní jednotka ve společnosti Pantone, která vybírá každoročně Pantone Color of the Year (barvu roku). Někdy nejen jednu, ale rovnou dvě. Pantone tak předpovídá globální trendy barev a radí tím každoročně průmyslu, společnostem a designu v oblasti barev.

Zdroj foto: Pantone Color Institute

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS