5/9
Stolička Eulji-ro Stool

Stolička Eulji-ro Stool

5. září 2020 v 00.00, Bytové doplňky, Židle

Sponzorované odkazy:

Chtěli byste speciální a jedinečnou stoličku uzpůsobenou pro turecký sed? Máte možnost díky výtvoru návrháře Estaba Hana z Weekend-Works. Je originální a pojímá v sobě subkulturu země, z níž pochází.

Vzato kolem a kolem, lze říci, že jakýkoli design produktu (nábytku a sezení čili židlí, křesel, stoliček a taburetů nevyjímaje) je velmi často (ne li vždy) ovlivněn kulturou země či regionu, ze kterého pochází. Někdy tento kousek je doslova definováním této kultury. Je to dáno tím, že lidé vytváří věci, které vyhovují především jejich životním potřebám. Samozřejmě že jsou zohledňována i další hlediska – zájem o produkt, požadavky doby a lidí v ní, možnosti využití různého materiálu i jeho zpracování potažmo pak design samotný.

Tradice se současností

Tyto kousky pak vydrží po celé věky, nebo se dokola vracejí v trochu vylepšené a době poplatné formě a designu. Tyto tak říkajíc nadčasové předměty odjakživa hladce vplouvají do lidských životů a jejich každodennosti. Ale pak jsou tu kousky, které nezapadají, nové, jiné a mění současný a aktuální stav – v pojetí designu i v tom ostatním. Je to buď něco úplně nového, nebo zpravované tak jak lidé nejsou zvyklí.

Dva styly v jednom

Návrhář Estab Han si vzal do pojetí svého kousku nábytku od každého kousek – minulost a tradici, k tomu novodobý materiál a novodobé designové pojetí. A touto fúzí vytvořil produkt (konkrétně židli nebo chcete li stoličku), která spojuje různé aspekty sezení do sebe a vytváří zážitek ze sezení postavený na starých metodách. Přináší sezení se zkříženýma nohama do moderního designu stoličky a je ovlivňováno prostředím oblasti Eulji-ro v Soulu a vůbec v Korei. Tam jsou všudypřítomné čtyřnohé stoličky velmi běžným produktem.

Hybridní Eulji-ro stolička

Návrhář Estab Han tudíž spojil tyto dva styly sezení, staré a nové, a vytvořil novou hybridní stoličku, která se postará o oba. Výrobek s názvem Eulji-ro stolička má dvě části, jednu standardní čtyřnohou a druhou, také stoličku, ale s kruhovým profilem a malým výřezem nahoře. Eulji-ro Stool můžete použít dvěma způsoby – pokud j okolo vás více lidí, můžete použít obě části samostatně.

A pokud chcete sedět se zkříženýma nohama, můžete je kombinovat vložením nohy z jedné do otvoru ve druhé. Toto zasunutí stoličky udržuje design na svém místě, zatímco se přizpůsobujete při sezení. Kromě toho jsou stoličky navrženy tak, aby byly stohovatelné, a proto mohou být na konci dne zastrčeny kamkoli kde nepřekáží a uvolnit místo v příbytku na jiné účely.

Co na ni říkáte?

Zdroj foto: Yankodesign.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS