25/4
Jak zvýšit zisk z pronájmu bytu? Nechte si najít krátkodobé nájemce

Jak zvýšit zisk z pronájmu bytu? Nechte si najít krátkodobé nájemce

25. dubna 2019 v 18.00, Byty

Říká se, že bytů je málo. Přesto však spousta majitelů bytů v Praze či Brně nemůže najít nájemce. Možná by našli, kdyby snížili cenu pronájmu, jenže kam až lze snižovat? Každý majitel chce nejen zaplatit náklady, ale také vydělat. Jak na to? Nejlépe s pomocí odborníků.

Neustále zveřejňovat inzeráty, čekat, jestli si jich někdo všimne, pak vyřizovat SMSky, e-maily a telefonáty. Jde o nekonečný koloběh, který vám bere spoustu času. Nebylo by lepší, kdyby tohle všechno vyřešil někdo za vás?

Hezké fotky jsou základ, foto: tommypjr

Hezké fotky jsou základ, foto: tommypjr

Můžete nechat odborníky, ať byt nabízí místo vás

Kdo se chce všem těmto čas konzumujícím činnostem vyhnout, ten může oslovit odborníky. Jistě že si za svou práci vezmou provizi, ale když si to všechno propočítáte, zjistíte, že vlastně neproděláte. Profesionálové jsou totiž často schopní byt vytížit více než vy. Nebudete mít měsíce bez nájemníků, v bytě bude pořád někdo přespávat.

Ceny správy pronájmu bytu se zpravidla udávají v procentech a záleží i na tom, jaké všechny služby požadujete. Běžně se pohybují mezi 10 a 20 procenty. Například u Let Me Inn při nižším tarifu platíte 12,7 % z rezervace a u vyšší, která má navíc úklid, údržbu, osobní předání klíčů a profesionální focení, 20 %.

Klíčem k vyššímu příjmu jsou krátkodobé pronájmy

Let Me Inn radí, že zaručeným způsobem, jak zvýšit zisk z pronájmu, jsou krátkodobé pronájmy. Pokud v bytě necháte přespávat lidi na dvě nebo tři noci a dokážete byt tímto způsobem obsadit na celý měsíc, rozhodně si přijdete na více peněz.

Problémem je velká režie. Pokud budete chtít každé tři dny ubytovat někoho jiného, budete s lidmi muset neustále komunikovat, nosit jim klíče, uklízet po nich. Bez pomocníků se tedy prakticky neobejdete.

Správa krátkodobého pronájmu bytu od Let Me Inn tohle všechno řeší, stará se o byt i o hosty. Samozřejmě se snaží vybírat pouze slušné nájemníky. Má jeden svůj speciální trik – zaměřuje se na obchodní cestující, kteří stráví většinu dne pracovně venku a do bytu se přichází jen umýt a vyspat, takže jej nemají šanci nijak poškodit. Tak si nechte k vyššímu výdělku pomoci i vy!

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS