8/3
Proč si pořídit zapuštěný bazén

Proč si pořídit zapuštěný bazén

8. března 2019 v 16.45, Zahrada

Láká vás mít vlastní bazén a váháte, jestli je lepší zapuštěný nebo nadzemní? Nenechte se hned odradit vyššími pořizovacími náklady a zkuste dát těm zapuštěným šanci.

Plavání v létě i v zimě

Nemuset se spoléhat pouze na veřejná koupaliště plná protivných návštěvníků je skvělý pocit. Pořízením vlastního bazénu veškeré tyto nepříjemnosti odpadnou a vy si budete moct užívat vodní radovánky pěkně v pohodlí vlastního pozemku. Pokud byste se chtěli plavání věnovat po celý rok, je pro vás zapuštěný bazén tou nejlepší volbou. Kromě zahrady jej totiž lze umístit i do interiéru, kde už vás před zimním plaváním nic nezastaví.

Koupací sezónu však můžete prodloužit i v případě, že jste bazén umístili do zahrady. U modelů, které jsou zapuštěné do země, je snadné nainstalovat zastřešení. Nejen že se budete moct koupat o nějaký čas déle, ale získáte tak i úplné soukromí, což jistě stydlivější osoby ocení. Nemusíte být vůbec odkázáni na počasí.

Moderní design s lepší údržbou

Zahradní bazény, které jsou umístěny v zemi, dokážou perfektně doplnit tamní zeleň. Moderní designové kousky nikde zbytečně nevyčuhují a příjemně dotváří celkový vzhled zahrady. Dodávají lehký punc luxusu a zaujmou každého návštěvníka vašeho pozemku. Bazény do země bývají venku celoročně a veškerá starost ohledně sklízení na zimu odpadá. Rozmontováváním jednotlivých částí se vůbec nemusíte zaobírat.

Zapuštěným bazénům zajisté hraje do karet i jejich snadnější údržba. Díky tomu, že jsou stěny nádrže chráněny půdou, zůstává teplota vody stabilní. V praxi tato skutečnost znamená, že ji není nutné často měnit. U nadzemních bazénů je to přesně naopak. Vodu chrání pouze tenké stěny, takže teplotní šoky jsou téměř na denním pořádku. To vytváří živnou půdu pro různé mikroorganismy, které vodu posléze znehodnocují.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS