1/11
Moderní kuchyně nemusí vypadat jako pitevna

Moderní kuchyně nemusí vypadat jako pitevna

1. listopadu 2018 v 21.15, Nádobí

Vidíte to v celé řadě magazínu zaměřených na bydlení. Investor, tedy majitel kuchyně, se chlubí, kolikže ho jeho „nádhera“ stála. Práci zadal interiérovému architektovi. On je snad spokojen, ale reakce čtenářů magazínů jsou vesměs negativní. Kuchyni obvykle chybí jakákoliv lidskost.

Kuchyň má být pro lidi, ne pro magazíny – přesto může být moderní

Moderní kuchyně nemusí být strohá a bez nápadu. Řada lidí se v ní bojí cokoliv vystavit, nebo naopak vystavuje nesmysly. Takový olej na plátně v kuchyni zavání tím, že nám brzy steče na pánev a my na něm budeme moci usmažit vajíčka. Přitom i do kuchyně patří dekorace. Dokonce se máme možnost vrátit k dobám minulým. Letí totiž vintage a ani hypermoderní kuchyň není problém trochu postaršit. Třeba když použijeme talíře jako dekorace na stěnu. Hitem jsou černobílé – bílé talíře s černým potiskem. Vyrobit si dejte klidně vlastní. S upravenými fotkami svých přátel, rodiny, dětí nebo s vašimi oblíbenými zážitky.

I nadčasová kuchyň dokáže zářit pestrostí

V součtu investic do zařízení bytu vychází kuchyň jednoznačně jako největší žrout našich peněz. Jsme ochotni je do kuchyně investovat, ale chceme po ní, aby nám vydržela hodně dlouho. A nejde jen o to, že chceme kvalitní panty na dvířkách, která nezačnou vrzat. Potřebujeme, aby i stylově kuchyň obstála za 5, 10, 20 i 30 let. Stárnout musí umět jako žena – do krásy. Jenomže pak končíme u příliš strohých linií a klasických barev, jakými jsou bílá, černá, šedá, nebo u dřevěné dýhy. Ne, nebudu vám to vymlouvat. Cesta je správná. Pouze pak odvážněji volte ostatní vybavení kuchyně – třeba hrnce. Proč nevsadit na ty barevné?

Vařte barevně

Barevné sady hrnců jsou rychlé řešení, jak nadčasové a barevně praktické kuchyni dodat trochu odvahy, pestrosti, ale třeba i špetku módních trendů. Když se do módy dostane fialová (barvou roku podle Pantone 2018 je fialová v odstínu Ultra Violet), neváháme si koupit novou fialovou bundu za pár tisíc. Proč bychom si nemohli koupit nové fialové hrnce?

Připadá vám zrovna fialová naprosto šílená? Budete překvapeni, jak oživí bílou, ale i šedou kuchyňkou linku. A perfektně vypadá i k přírodní dubové dýze. Rozhodně si své nové fialové hrnce ponecháte déle než jen rok, kdy bude fashion barvám kralovat fialová. Třeba si nakonec k fialovým hrncům doplníte i módní fialové keramické nože.

A nezapomeňte, jako entrée při „otevírání“ své nově zařízené kuchyně přátelům podávat fialové brambory, fialový květák nebo fialovou klasiku – lilek.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS