26/6
Kam se starým oblečením, dokumenty a hračkami? Do krabic!

Kam se starým oblečením, dokumenty a hračkami? Do krabic!

26. června 2018 v 23.15, Bytové doplňky

V každé domácnosti se časem začne hromadit spousta věcí, které nadále nemají využití, ale byla by škoda je vyhodit. Hračky, z nichž už děti odrostly, oblečení, do nějž se nenasoukají, knihy, co nikdo nečte. Kam s tím vším a jak tyto věci skladovat, aby ještě někdy byly použitelné?

Je třeba rozlišovat, co je dobré schovat, a co by naopak mělo skončit raději v popelnici. Nemá smysl si doma hromadit majetek, který nemá žádnou hodnotu a už nikdy jej nikdo nevyužije. Na druhou stranu třeba hezké dětské oblečení a zachovalé hračky se někdy ještě mohou hodit. Až budou mít vaše děti vlastní potomky, člověk jako když najde. Aby ale našel v použitelném stavu, chce to všechny věci pečlivě zabalit do kvalitní krabice a uzavřít před prachem.

Pořiďte si pevné krabice

Oblečení, hračky, nádobí po babičce i další majetek nejlépe naskládáte do pevné papírové krabice. Všimněte si slova „pevná“. Rozhodně neberte zavděk krabicí od banánů z obchodu, která je špinavá, ani boxem neidentifikova­telného původu. Investujte pár desítek korun a pořiďte si nové krabice, co budou zaručeně čisté a dostatečně pevné. Sáhněte po třívrstvých či pětivrstvých modelech.

Samotná krabice nestačí

Kromě krabic se vybavte ještě lepicí páskou, novinami, igelitovými sáčky a fixou. Věci byste totiž neměli dávat jen tak do krabic. Například v případě nádobí je dobré krabice trochu vycpat novinami, hlavně mezi jednotlivými kusy nádobí, aby se při manipulaci nic nerozbilo. Oblečení je zase vhodné ještě uložit do igelitového sáčku, ať je chráněno dvojitě. Na závěr samozřejmě musíte krabici dobře zalepit či aspoň zajistit provázkem. Ten se bude v budoucnu lépe rozdělávat, nicméně páskou zase utěsníte veškeré díry, kudy by dovnitř mohl vnikat prach. Pak už jen někam na krabici napište, co se v ní vlastně nachází a odneste ji na půdu, do sklepa, pod postel či na skříň.

Mimochodem věděli jste, že například pro ukládání dokumentů existují speciální a praktické archivační krabice? Divili byste se, jaké všechny typy boxů existují. Mrkněte na ně na Centrum-krabice.cz.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS